Praha Jeruzalém

Ale desetitisíce levičáků protestujících proti soudní reformě jsou velkou zprávou. Op-ed.

Autor: Daniel Greenfield 2. května 2023 9:24

Pokaždé, když se koná levicové shromáždění proti demokratické soudní reformě, média ho co nejhlasitěji zesílí. Ale když se koná shromáždění konzervativců na její podporu, je mediální ticho.

„Pochod milionu“ u jeruzalémského Knesetu ve čtvrtek večer sice nedosáhl svého cíle (organizátoři uvádějí 600 000 účastníků; policie na začátku večera hovořila o 200 000 a lidé stále proudili, letecké pohledy dokládají větší počet), ale podařilo se mu zničit tvrzení opozice, že Izraelci jsou jednotní proti soudní reformě. Rovněž poskytla tolik potřebnou podporu vládě premiéra Benjamina Netanjahua, která je v úzkých.

JNS se setkala s Herzlem Hajajem z fóra Choosing Life, které sdružuje izraelské oběti terorismu a pozůstalé rodiny, a požádala ho o vysvětlení rozdílu.

„Pravice je vždy šťastnější,“ řekl. „Protesty levice pohání spousta peněz. Lidé, kteří dělají všechen ten hluk a zmatek, to dělají za úplatu. Lidé tady odešli z práce. Přijeli z Ejlatu, Metully, Dimony, protože jejich srdce patří k této vládě.“

Dalším pozoruhodným rozdílem byl věk protestujících. Na čtvrtečním shromáždění vládlo mládí, účastnily se ho tisíce teenagerů. Značnou část tvořily mladé rodiny s kojenci a malými dětmi…

Média opakovaně zesilovala shromáždění, o nichž tvrdila, že se jich zúčastnilo 100 000 lidí. Tentokrát se snížily k tvrzení, že jich bylo 200 000 (izraelská policie je odnoží téhož reformovaného politického systému), což znamená, že ve skutečnosti je to mnohem více. Ale i kdyby to bylo jen 200 000, mělo by to být pozoruhodné. Nebo ne?

Deník Jerusalem Post, který bez ustání přináší útočné články o demokratické soudní reformě a nafouknuté články o protestních shromážděních, se ukázal být věrný své formě.

Novináři napadeni demonstranty na pravicové demonstraciJPost

Ubohé a opovrženíhodné.

Byla to pokojná, pozitivní demonstrace, na níž statisíce lidí recitovaly Šema Jisrael, zpívaly Hatikvu a Ani Maamin, naslouchaly řečníkům a před odchodem dokonce sbíraly odpadky.

A co na to americká mainstreamová média?

Izraelci se již sedmnáctý týden shromažďují proti plánům na revizi soudnictvíAssociated Press

Desetitisíce Izraelců v sobotu protestovaly proti návrhům na revizi soudnictví na sedmnáctém týdenním shromáždění proti vládní koalici premiéra Benjamina Netanjahua.

Statisíce Izraelců protestujících na podporu reformy není zpráva, ale desetitisíce levičáků protestujících proti ní, to zpráva je.

Daniel Greenfield, Shillman Journalism Fellow v Centru pro svobodu, je investigativní novinář a spisovatel, který se zaměřuje na radikální levici a islámský terorismus.

03.05.2023 05:45 Daniel Žingor140Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.