Praha Jeruzalém

Hassan Katnani a Ma’ad Masri byli oslavováni jako „hrdinní bojovníci džihádu“.

Od: World Israel News, 23. května 2023

Teroristé odpovědní za vraždy britsko-izraelských Lucy Deeové a jejích dvou dcer Maii a Riny Deeových byli vedením Palestinské samosprávy oslaveni jako palestinští hrdinové.

Mluvčí prezidenta Palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse Nabíl abú Rudeina odsoudil Izrael za „zločin vraždy“ Hasana Katnaniho a Ma’ad Masriové, které označil za „mučedníky“, jak vyplývá z překladu jeho výroků, který zveřejnila monitorovací skupina Palestinian media watch.

Izraelské bezpečnostní síly zabily Katnaniho a Masriho, kteří byli členy teroristické skupiny Hamás, během přestřelky ve městě Šekem (Nábulus) kontrolovaném Palestinskou samosprávou na začátku tohoto měsíce.

Premiér Palestinské samosprávy Štajch „odsoudil izraelský akt agrese, kvůli kterému vystoupili do nebe 3 mučedníci“, a vyzval Evropskou unii, aby odsouila Izrael. Štajch rovněž sdílel fotografii vrahů.

Abbásova vládnoucí frakce Fatah oba oslavila jako „hrdinné bojovníky džihádu“ a nazvala je „hrdiny z údolí Jordánu“. Teroristé byli také označeni za ženichy na cestě na „jejich svatbu“ – s odkazem na 72 panen, které podle islámu mučedníci dostanou v ráji.

25.05.2023 05:33 Daniel Žingor76Zdroj: World Israel News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    25. 5. 2023

    Odpovědět

    Možná je na čese aby byl zlikvidován jeden z nejvyšších představitelů paletinské autonomie...jako terorista...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.