Praha Jeruzalém

Premiér Netanjahu zveřejnil pozdrav před Dnem Jeruzaléma: V tento nádherný den oslavujeme náš návrat do našeho věčného hlavního města, které je naším hlavním městem již více než 3 000 let.

Autor: Premiér Benjamin Netanjahu 18. května 2023 00:05

Občané Izraele,

V Den Jeruzaléma opět pozvedáme Jeruzalém nad naši nejvyšší radost. Pravdou však je, že náš lid tak činí den co den, rok co rok, již stovky let: „Příští rok v Jeruzalémě“.

Vskutku jsme se vrátili do své země. V polovině19. století už v Jeruzalémě žila židovská většina. Trvalo ovšem dalších sto let, než jsme založili svůj stát s Jeruzalémem jako oficiálním hlavním městem. Trvalo dalších 19 let, než nastal onen osudný den v roce 1967, kdy jsme Jeruzalém osvobodili a znovu sjednotili. Znovu jsme ho sjednotili. To nám otevřelo nové obzory. Stal se městem, obří izraelskou metropolí. Budujeme ho. Stavíme v něm a umožňujeme všem jeho obyvatelům lepší život v našem věčném hlavním městě.

Jsme odhodláni zajistit bezpečnost Jeruzaléma, zajistit jeho prosperitu a pokračovat v jeho rozmachu. Činíme tak i proti všem hrozbám, které nás obklopují, naposledy v rámci operace Štít a Šíp, ale neustále. Ačkoli hrozby rozhodně neustávají, naše schopnost vypořádat se s nepřáteli, odrazit je a zajistit naši bezpečnost v Jeruzalémě i v celém našem státě je neustálým bojem – společně můžeme zvítězit.

Dnešní den je také skvělou příležitostí k oslavě našeho návratu do našeho věčného hlavního města, které je naším hlavním městem již více než 3 000 let. Nic podobného na světě nebylo, ale je to tady, v centru našeho světa, v Jeruzalémě.

Šťastný Den Jeruzaléma.

18.05.2023 05:14 Daniel Žingor98Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.