Praha Jeruzalém

Žádná z po sobě jdoucích izraelských vlád nedokázala potlačit porušování zákonů ze strany Palestinské autonomie, je čas jít po jejich daňových příjmech.

Autor: MAURICE HIRSCH 16. DUBNA 2023 02:37

Posledních 30 let se Izrael upínal k neúspěšnému „mírovému procesu z Osla“. Udržováním falešného paradigmatu „země za mír“ teroristé, indoktrinovaní a s vymytými mozky Palestinskou samosprávou/Origanizací pro osvobození Palestiny/Fatahem, Hamásem, Lidovou frontou pro osvobození Palestiny, Palestinským islámským džihádem a dalšími palestinskými teroristy, zavraždili tisíce Izraelců a cizinců, které mylně považovali za Izraelce. Mír nebyl nikdy vzdálenější.

Zatímco izraelské vedení předkládalo jednu nabídku k dosažení dohody za druhou – v roce 2008 tehdejší premiér Ehud Olmert dokonce nabídl Palestincům více než 100 % Judeje a Samaří, palestinský vůdce Mahmúd Abbás však dohodu přesto odmítl – palestinské vedení pouze vydojilo z tzv. „mírového procesu“, co se dalo.

Namísto podpory míru se palestinské vedení drželo svého „etapového programu“ na zničení Izraele a každý krok Izraele považovalo za slabost a pobídku k dalšímu násilí.

Po sobě jdoucí izraelské vlády byly svědky palestinského zneužívání a každá z nich se postupně rozhodla zavírat oči a pokračovat v cestě ničení. Zatímco Palestinci učili své děti nenávidět, zabíjet a být zabíjen, všechny izraelské vlády zavíraly oči. Zatímco Palestinci oslavovali teror a teroristy, všechny izraelské vlády zavíraly oči. Zatímco Palestinci šířili celosvětový antisemitismus, izraelské vlády zavíraly oči.

Když Palestinci vyslali matku šesti teroristických vrahů, aby požádala OSN o uznání neexistujícího „státu Palestina“, všechny izraelské vlády zavíraly oči. Když se neexistující „stát Palestina“ připojil k Mezinárodnímu trestnímu soudu, všechny izraelské vlády zavíraly oči.

Když Palestinci vypálili desítky tisíc raket, které nevybíravě mířily na civilní obyvatelstvo Izraele, všechny izraelské vlády před tím zavíraly oči. A když Palestinci vypláceli miliardy šekelů na peněžních odměnách teroristům, kteří se podíleli na teroru a vraždili Izraelce, všechny izraelské vlády zavíraly oči.

Na každou z těchto nekalých praktik izraelská vláda samozřejmě nějak reagovala. Podle nejlepší izraelské tradice následné vlády křičely a stěžovaly si mezinárodnímu společenství. V některých případech izraelské vlády dokonce reagovaly hrubou vojenskou silou.

Ale zatímco mezinárodní společenství ignorovalo izraelské stížnosti, lhostejné k prolévání židovské krve, a odsuzovalo „nepřiměřenou“ reakci Izraele na raketové útoky, v zákulisí se skrývala zákeřná realita.

Izrael může Palestinské autonomii zabránit v přístupu k jejich daňovým příjmům

JAKO SOUČÁST procesu z Osla Izrael souhlasil s tím, že se vzdá miliard šekelů daňových příjmů ve prospěch Palestinské samosprávy, nově vytvořeného nástroje míru, přesněji řečeno nástroje destrukce. Tyto daně tvoří 65-70 % rozpočtu Palestinské samosprávy. Bez těchto daní nemůže Palestinská samospráva existovat. Bez daní nemůže Palestinská samospráva vykonávat všechny své činnosti podporující terorismus.

Ale přestože všechny izraelské vlády mají v rukou finanční existenci a budoucnost Palestinské autonomie, pozitivně se rozhodly pokračovat v krmení této bestie.

Záznamy o výběru izraelských daní od roku 2010 do konce ledna 2023, které poskytlo ministerstvo financí v reakci na žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím, ukazují, že za celé toto období Izrael zadržel daňové příjmy pouze jednou. V podstatě lze říci, že zatímco izraelské vlády oprávněně naříkají nad palestinskou indoktrinací, podněcováním, válčením, terorem a nenávistí, ve skutečnosti se na tomto debaklu aktivně finančně podílejí, nejsou-li přímo jeho plnohodnotnými partnery.

Je zklamáním, že současná izraelská takzvaná „plně pravicová vláda“ není o nic méně vinná. Od vzniku vlády na konci prosince 2022 podněcování Palestinců nezadržitelně pokračuje. Vyplácení odměn za teroristické útoky „Pay for Slay“ pokračuje v nezmenšené míře. Palestinské útoky na Izrael na mezinárodních fórech pokračovaly v nezmenšené míře.

A přesto izraelská vláda premiéra Benjamina Netanjahua, ministra financí Bezalela Smotriche a ministra národní bezpečnosti Itamara Ben-Gvira od svého nástupu do funkce převedla Palestinské samosprávě přibližně tři miliardy šekelů (v čistém), a to i po odečtení palestinských plateb za vodné, stočné, palestinských účtů za nemocnice, palestinského využívání elektřiny a provádění izraelského zákona proti odměnám „Pay-for-Slay“.

Zatímco podle klišé by svět rád uvěřil, že všechny izraelské vlády používají k vítězství nad našimi nepřáteli mozek nad silou, pokud jde o Palestinskou samosprávu, naše vlády jsou tak zaseknuté ve své falešné realitě, že jen tak tak dokáží zvednout hlavu nad touto hnijící vodu.

Vzhledem k tomu, že palestinský útok na více frontách neustále graduje, nastal čas, aby Izrael přepracoval svůj přístup.

Zatímco hrubá síla a stěžování si trvale a žalostně selhávají, je čas, aby izraelská vláda přijala novou strategii. Je jednoduchá a nemusí ohrozit život jediného vojáka IDF. Jediné, co musí izraelská vláda udělat, je donutit Palestinskou samosprávu, aby si vybrala: peníze nebo teror, život nebo smrt. Jediné, co musí izraelská vláda udělat, je zastavit tok našich peněz na propagaci, podporu a financování palestinského teroru.

Autor je ředitelem právních strategií organizace Palestinian Media Watch. Devatenáct let sloužil ve sboru vojenských generálních advokátů IDF. Ve své poslední funkci působil jako ředitel vojenské prokuratury v Judeji a Samaří. Tweety na @mauricehirsch4

05.05.2023 05:54 Daniel Žingor174Zdroj: Jerusalem Post

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.