Praha Jeruzalém

Konference v Dubaji se zúčastní náboženští představitelé, místní hodnostáři a studenti z Ješivské univerzity a MBZUH v Abú Dhabí.

Autor: Pesach Benson, TPS, 1. května 2023

Univerzita Yeshiva a Univerzita Mohammeda bin Zayeda pro humanitní vědy budou ve středu v Dubaji hostit první konferenci o židovských studiích ve Spojených arabských emirátech.

Konference se zúčastní náboženští představitelé, místní hodnostáři a studenti Ješivovy univerzity se sídlem v New Yorku a MBZUH se sídlem v Abú Zabí.

Program s názvem „Vzájemné působení filozofií, společné přátelství“ se bude zabývat společenskou dynamikou, filozofickou výměnou a vzájemným ovlivňováním judaismu a islámu se zvláštním zaměřením na středověkého učence Mojžíše Maimonida.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s akademickými kolegy a muslimskou i židovskou komunitou a vzájemně se obohacovat prostřednictvím společného vzdělávání a posilování přátelství,“ uvedl rabín YU Dr. Stuart Halpern, který program koordinuje.

Po skončení konference si vědci prohlédnou Abrahamic Family House, mezináboženské centrum, které podporuje dialog mezi křesťany, židy a muslimy. V centru, které bylo otevřeno v roce 2019, se nachází také synagoga, kostel a mešita. Učenci rovněž navštíví izraelského velvyslance v SAE Amira Hayeka.

02.05.2023 05:43 Daniel Žingor63Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.