Praha Jeruzalém

Týdenní zasedání izraelského kabinetu se konalo v tunelech u Západní zdi na počest Dne Jeruzaléma.

Autor: Ben Rappaport, United with Israel, 21. května 2023

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se v neděli během týdenního zasedání vlády ohradil proti výrokům předsedy Palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, které pronesl minulý týden v OSN.

Mimořádné zasedání se konalo v tunelech u Západní zdi na počest Dne Jeruzaléma.

„(Abbás) jen před několika dny v OSN prohlásil, že židovský národ nemá vztah k Chrámové hoře a že východní Jeruzalém je součástí Palestinské samosprávy.

Proto by měl vzít na vědomí, že dnes pořádáme zvláštní zasedání vlády na počest Jeruzaléma na úpatí Chrámové hory, na níž král Šalamoun postavil první chrám židovského národa,“ řekl Netanjahu.

„A opět by si měl (Abbás) všimnout – srdce historického hlavního města Izraele, Davidova města, zde bylo již před třemi tisíci lety,“ dodal.

„Hluboké spojení mezi židovským národem a Jeruzalémem je spojením, které nemá mezi národy srovnání.“

Během svého projevu minulé pondělí v OSN u příležitosti takzvané „Nakby“ – arabského termínu znamenajícího „katastrofu“, který protiizraelští aktivisté používají pro označení vzniku státu Izrael – Abbás přirovnal Izraelce k hlavnímu nacistickému propagandistovi Josephu Goebbelsovi.

„Nemohou jinak než lhát. Ale co můžeme dělat my? Lžou a lžou, stejně jako Goebbels. Lžou, lžou a lžou, dokud jim lidé neuvěří,“ řekl podle HonestReporting Abbás.

Abbás také prohlásil, že je potomkem starověkých Kanaánců, což „dokazují všechny historické knihy včetně Tóry (Bible)“, a tvrdil, že Západní zeď i Chrámová hora v Jeruzalémě patří „výhradně“ islámskému Waqfu, uvádí HonestReporting.

Británie měla židovskému národu dát „jiný ostrov někde jinde“, vyjádřil se také podle HonestReporting.

„Británie a Spojené státy nesou konkrétně politickou a etickou odpovědnost přímo za Nakbu palestinského lidu, protože se podílely na tom, že se náš lid stal obětí, když se rozhodly založit a implantovat do naší historické vlasti další entitu pro své vlastní koloniální cíle a záměry,“ řekl Abbás podle listu The Algemeiner. „A Izrael by nepokračoval ve svém nepřátelství a agresi bez podpory, které se mu dostává od těchto dvou zemí.“

Izrael ve čtvrtek oslavil Den Jeruzaléma, který připomíná osvobození Jeruzaléma během šestidenní války v roce 1967.

22.05.2023 06:01 Daniel Žingor95Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.