Praha Jeruzalém

Po téměř devíti měsících na útěku byl Maher Asayed konečně zadržen bezpečnostními složkami.

Autor: Lauren Marcus, World Israel News, 25. května 2023

Teroristu, který se podílel na střeleckém útoku na autobus s vojáky IDF, při němž bylo několik osob zraněno, zatkly bezpečnostní složky v noci na středu po téměř devítiměsíčním pátrání.

Padesátiletý Maher al-Sayeed byl zadržen při společné operaci izraelské armády, zpravodajské agentury Šin Bet a jednotky speciálních sil Yamam, uvedly úřady v prohlášení ve čtvrtek ráno.

Al-Sayeed byl údajně zatčen ve městě Bukin, malé obci kontrolované Palestinskou samosprávou nedaleko Jeninu. Byl předán do vazby Šin Bet.

V září 2022 zahájil l-Sayeed spolu se svým synem a synovcem palbu na autobus plný vojáků IDF, který jel po izolovaném úseku silnice 578 v údolí Jordánu. Dva vojáci byli postřeleni a evakuováni do nemocnice, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu a druhý byl klasifikován jako lehce zraněný.

Oba vojáci se po útoku plně zotavili.

Další čtyři vojáci a řidič autobusu byli lehce zraněni sklem, střepinami a náhlým zabrzděním autobusu během útoku.

„Útok spáchala buňka jedoucí v pickupu, která autobus předjela, zahájila palbu a pokusila se ho zapálit,“ uvedl v září 2022 v prohlášení pro média plukovník Meir Biderman, velitel 417. teritoriální brigády.

„Vojáci v autobuse palbu opětovali, což přimělo teroristy k útěku.“

Asayed se svými komplici uprchl z místa činu ve vozidle, které později zapálili ve snaze ukrýt důkazy.

Al-Sayeedovi spolupachatelé byli dopadeni nedaleko místa útoku a hořícího auta a okamžitě vzati do vazby, ale Asayed úspěšně uprchl pěšky a od té doby po něm bylo vyhlášeno pátrání.

26.05.2023 04:54 Daniel Žingor90Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.