Praha Jeruzalém

Izraelská společnost otevřela první zařízení na skladování tepelné energie na světě v jižním izraelském městě Dimona, které se nachází v Negevské poušti.

Od: All Israel News 4. května 2023

Společnost Brenmiller Energy, světový lídr v oblasti skladování tepla, se již podílí na velkých projektech skladování tepelné energie ve Spojených státech, Brazílii a Itálii. Očekává se, že nový izraelský závod se stane hlavním výrobním centrem společnosti.

Zakladatel a generální ředitel Avi Brenmiller zdůraznil význam skladování tepla pro snížení emisí z průmyslového vytápění.

„Pro snížení emisí v průmyslovém a teplárenském odvětví je nutné skladování tepla, které propojí měnící se dostupnost obnovitelných zdrojů elektřiny – jako je větrná a solární energie – s potřebami, které vyžadují teplo po celý den,“ řekl Brenmiller .

Zdůraznil také význam jejich nového unikátního úložiště.

„Odhalení naší giga továrny (na skladování tepelné energie) představuje zásadní milník v historii naší společnosti,“ řekl Brenmiller.

„To, co začalo jako rodinný podnik, se rozrostlo ve společnost, která může pomoci úsilí globální ekonomiky o dekarbonizaci,“ dodal.

Kromě snižování emisí v průmyslu snižuje špičková technologie společnosti také náklady na výrobu energie díky efektivnímu šetření.

Společnost Brenmiller Energy se sídlem v izraelském městě Roš Haajn vyvíjí svou patentovanou technologii skladování tepelné energie již více než deset let. Společnost se obchoduje na burze cenných papírů v Tel Avivu a od investorů již získala více než 80 milionů dolarů.

Po většinu své historie byl stát Izrael nucen inovovat, aby překonal řadu překážek, včetně omezených přírodních zdrojů. Izrael se proto stal světovým lídrem v oblasti solárních a vodních technologií, z čehož těží mnoho zemí po celém světě. V listopadu 2021 podepsaly Izrael a Jordánsko v Dubaji rozsáhlou dohodu o spolupráci v oblasti vodní a solární energie.

07.05.2023 05:43 Daniel Žingor186Zdroj: All Israel news

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  9. 5. 2023

  Odpovědět

  Velmi zajímavé

  • Daniel Žingor

   10. 5. 2023

   Odpovědět

   Mě to na první poslech příjde jako úplná bláznivost :) ale uvidíme :)

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.