Praha Jeruzalém

IAF zaútočila na teroristy, kteří se v rámci operace Štít a Šíp připravovali na vypálení raket na Izrael.

Od: Israel National News 9. května 2023, 17:57

IDF dnes večer (v úterý) potvrdila, že letouny IAF zasáhly v oblasti Chán Júnis na jihu Pásma Gazy teroristickou jednotku, která měla v úmyslu vypálit na Izrael protitankové střely.

„Před chvílí letoun IDF zasáhl teroristický oddíl patřící teroristické organizaci Islámský džihád. Oddíl vezl protitankové řízené střely autem na odpalovací rampu ve městě Chán Júnis na jihu pásma Gazy. Vojáci IDF monitorovali činnost tohoto oddílu a zasáhli jej, když byli na cestě k odpalovací rampě,“ uvedl mluvčí IDF.

Útok byl proveden ve stejnou dobu, kdy začínalo politicko-bezpečnostní zasedání kabinetu v Kirya v Tel Avivu o operaci Štít a šíp.

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir hodlá na zasedání požadovat, aby vláda pokračovala v dalších preventivních úderech a ofenzivní iniciativě v Gaze. Na zasedání kabinetu byli jako pozorovatelé pozváni také předseda Šas Aryeh Deri a předseda zahraničního a bezpečnostního výboru Knesetu Yuli Edelstein.

Ještě předtím provedl premiér Benjamin Netanjahu v telavivské Kirji dodatečné a rozšířené hodnocení bezpečnostní situace. Hodnocení se zúčastnili ministři obrany a pro strategické záležitosti, šéfové Národní bezpečnostní rady, Mosadu a Šin Bet, náčelník generálního štábu IDF a další vysocí představitelé a důstojníci.

„Ti, kdo nám ubližují, by měli vědět, že my ublížíme jim,“ prohlásil Netanjahu po vyhodnocení.

Vojenskou operaci v Gaze podpořil předseda strany Národní jednota Benny Gantz.

„Občané Izraele, v boji proti terorismu a při obraně státu Izrael jsme všichni jedna pěst. Kdo se zmýlil v hodnocení situace – zaplatil za to. Kdo se dopustí podobné chyby – zaplatí. Čekají nás možná náročné dny. Jsem si dobře vědom připravenosti, schopností a civilní připravenosti. Vím, že pokud dojde k eskalaci, budeme mít navrch. To je poselství, které by mělo zaznít v Gaze, v Bejrútu, v Teheránu a všude tam, kde se nám snaží ublížit,“ řekl Gantz.

„Jako opozice podpoříme jakoukoli rozhodnou a odpovědnou akci, která zachová a posílí bezpečnost Izraele. Rád bych vyjádřil uznání za akce IDF a sílu obyvatel jihu a vyzývám všechny, aby se řídili pokyny, pomáhali si navzájem a s pomocí Boží brzy poznali dny míru, bezpečí a dobré denní rutiny,“ dodal bývalý ministr obrany.

10.05.2023 05:03 Daniel Žingor120Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.