Praha Jeruzalém

Televizní zpráva: Vysocí představitelé koalice chápou, že premiér Benjamin Netanjahu se rozhodl neprosazovat reformu soudnictví, uvádí televizní zpráva.

Vysocí představitelé koalice tvrdí, že reforma soudnictví je „mrtvá“ a mluvili o ní v minulém čase s tím, že premiér Benjamin Netanjahu se rozhodl ji neprosazovat, uvedl v pátek Kan 11 News.

Rozhodujícím faktorem, který přiměl Netanjahua k ústupu od reformy soudnictví, byl podle zprávy politický tlak Bílého domu, mimo jiné to, že ho prezident Joe Biden dosud nepozval do Washingtonu.

Biden nedávno velmi tvrdě kritizoval Izrael, když řekl, že je „velmi znepokojen“ děním v zemi ve světle reformy soudnictví a dodal: „Nelze pokračovat touto cestou.“

Biden také dodal, že v blízké době nepozve Netanjahua do Bílého domu.

Začátkem tohoto týdne mluvčí Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby řekl novinářům, že návštěva Netanjahua v Bílém domě ještě nebyla naplánována, ale očekává, že se „v určitém okamžiku uskuteční“.

Ministr spravedlnosti Yariv Levin podle páteční zprávy nehodlá rezignovat na svou funkci, přestože se zdá, že reforma soudnictví je mimo stůl.

V rozhovorech s politickými stranami Levin řekl, že pokud nedojde ke změně ve složení komise pro výběr soudců, ve složení soudců Nejvyššího soudu a ve zrušení systému seniority, pokud jde o jmenování soudců, bylo by lepší návrh odložit, než přistoupit na kompromis. Je to mimo jiné dáno tím, že dohoda při jednáních konaných v prezidentské rezidenci Levina z politického hlediska poškodí.

Autor: Israel National News, 5. května 2023

06.05.2023 10:19 Kristýna Kupková77Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.