Praha Jeruzalém

Izraelský prezident obdrží pozvání k setkání s americkým protějškem během návštěvy Washingtonu příští měsíc, zatímco premiér stále čeká.

Od: Israel National News 13. června 2023, 20:33

Americký prezident Joe Biden pozval izraelského prezidenta Herzoga na setkání do Bílého domu koncem července, zatímco premiér Benjamin Netanjahu na takové pozvání stále čeká. Zpravodajský kanál Channel 12 News uvedl, že podle amerických představitelů bude oficiální pozvání Herzogovi rozesláno v nejbližších dnech.

Očekává se, že prezident zhruba za měsíc navštíví Washington a přednese projev ve Sněmovně reprezentantů. V souvislosti s touto návštěvou se v posledních dnech hovoří o jeho setkání s prezidentem Bidenem a očekává se, že na pozvání zareaguje kladně a bude tuto záležitost koordinovat s úřadem premiéra Netanjahua.

Půjde o druhé setkání prezidentů Herzoga a Bidena v tomto roce. Netanjahu a Biden se od vzniku současné izraelské vlády nesetkali. Americké zdroje uvedly, že Netanjahu i ministr pro strategické záležitosti Ron Dermer byli o očekávaném setkání informováni.

Během rozhovoru pro Sky News minulý týden byl Netanjahu dotázán na šestiměsíční čekání na pozvání do Bílého domu, na což odpověděl, že „Joe Biden je velký přítel Izraele“ a že věří, že pozvání „přijde“.

14.06.2023 05:41 Daniel Žingor67Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.