Praha Jeruzalém

„Kampaň proti ISIS byla intenzivní, a to v mnohem více než jedné zemi, s výsledky, které jsou na některých místech nepředstavitelné.“

Autor: Ben Rappaport, United with Israel, 12. června 2023

Bývalý náčelník generálního štábu IDF Gadi Eisenkot v neděli prozradil, že Izrael v roce 2015 zaútočil na teroristickou skupinu ISIS a zabil stovky jejích členů, uvedl Ma’ariv.

V projevu na Institutu pro studium národní bezpečnosti (INSS) Eisenkot uvedl, že „ISIS nejlépe ví, jak moc IDF na Blízkém východě operovala – zaplatili za to stovkami obětí a zraněných. V roce 2015 došlo k události na konkrétním místě, kde jsme byli požádáni o provedení útoku.

„Provedli jsme relativně velmi rozsáhlý útok a zasáhli mnoho operativců ISIS.“

„Kampaň proti ISIS byla intenzivní, a to v mnohem více než jedné zemi, s výsledky, které jsou na některých místech nepředstavitelné, pokud jde o typy provedených operací a útoků. Některé aktivity prošly pod radarem,“ dodal.

„Na světě není mnoho zemí, které by uměly lokalizovat cíle velikosti pódia a poslat raketu na cíl v okruhu tisíce kilometrů kolem Izraele,“ řekl Eisenkot.

„Naši nepřátelé to viděli, Rusové to viděli, Američané to viděli. Ti, kdo nejlépe vědí, jak moc IDF operovala po celém Blízkém východě, jsou operativci ISIS, protože zaplatili cenu stovek obětí, zraněných a škod, a věděli, kdo umí tyto operace provádět.“

V loňském roce izraelské bezpečnostní složky oznámily zatčení podezřelých osob napojených na ISIS, a to po řadě smrtících útoků proti Izraelcům inspirovaných ISIS.

13.06.2023 05:16 Daniel Žingor135Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  20. 6. 2023

  Odpovědět

  Možná by bylo lepší, kdyby raději držel s odpuštěním hubu...svět nemusí vědět všechno.

  • Daniel Žingor

   22. 6. 2023

   Odpovědět

   Je to stejné, jako operace Eichman, jako operace US Navy SEALS - nakonec se to vždycky někde provalí... a nadto myslím, že zrovna tady to nijak nevadí - pokud by to byly operace proti Sýrii, nebo v Jordánsku - ty by zůstaly skryté déle...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.