Praha Jeruzalém

Třicetiletý muž byl zraněn při střeleckém útoku v Samaří; další tři postřelení jsou zraněni lehce. IDF po střelcích pátrá.

Od: Israel National News 13. června 2023 14:57

Asi třicetiletý voják IDF byl v úterý odpoledne zraněn při střeleckém útoku poblíž křižovatky Efes v severním Samaří.

Oběť dorazila samostatně na přechod Reihan. Zdravotníci Magen David Adom (MDA) a IDF mu poskytli lékařské ošetření a evakuovali ho do zdravotnického centra Hillel Yaffe.

Zdravotník MDA Yair Shachal a starší zdravotník Hai Pinchas uvedli: „Oběť, která byla zraněna střelbou poblíž křižovatky Efes, dorazila na kontrolní stanoviště Rehan, kde jsme se s ní setkali. Ve spolupráci s vojenským lékařským týmem jsme mu poskytli lékařskou péči kvůli střelnému zranění ruky. Poté jsme ho převezli do zdravotnického centra Hillel Yaffe k dalšímu ošetření. Jeho stav je v současné době stabilizovaný a klasifikovaný jako středně těžký.“

Podle zpráv utrpěli při střelbě tři další vojáci IDF lehká zranění a byli ošetřeni MDA.

Teroristům, kteří útok provedli, se podařilo z místa činu uprchnout a stříleli na vozidlo IDF, přičemž tři vojáky zranili.

Dva z vojáků byli převezeni do lékařského centra Hillel Yaffe, třetí byl evakuován vrtulníkem do lékařského centra Rambam v Haifě.

Předseda regionální rady Samaří Josi Dagan po útoku vydal bezprecedentní příval kritiky na adresu vlády.

„Tato závažná událost, při níž je více obětí, se odehrála poblíž křižovatky vedle křižovatky, kde byl asi před dvěma týdny zavražděn Meir Tamari, kéž Bůh pomstí jeho krev. Léta jsme prosili a určitě jsme po tom teroristickém útoku prosili, křičeli, aby nás přestali opouštět, aby střežili kontrolní stanoviště Hermesh, aby střežili kontrolní stanoviště Mevo Dotan,“ řekl Dagan.

„Ten, kdo učinil to nešťastné rozhodnutí opustit kontrolní stanoviště u vjezdu do Hermeše, ohrozil životy našich obyvatel. Ve své vlastní zemi jsou občany kategorie Z. Toto zanedbání se u nás nezastaví, protože vlna teroru přichází z celé oblasti severního Samaří. Všichni se modlíme za uzdravení zraněných. Celé to stále probíhá, ale my to nenecháme pokračovat. Žádáme od vlády odpovědi hned teď, přestaňte nás obcházet, přestaňte nás zanedbávat,“ požadoval vůdce Rady Samaří.

14.06.2023 05:34 Daniel Žingor68Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.