Praha Jeruzalém

„Pokud vláda nebude na naše požadavky reagovat kladně, dojde k reakci, jakou Izrael ještě nezažil,“ říká drúzský šejk.

Od: Israel National News 24. června 2023, 22:32

Desítky drúzských Izraelců v sobotu ráno protestovaly proti výstavbě turbín na Golanských výšinách.

Tisíce drúzů se zúčastnily mimořádné konference, kterou svolali představitelé jejich komunity v Kafr Jasifu. Předseda rady Kisra-Sumei promluvil hebrejsky a obvinil z toho premiéra Benjamina Netanjahua.

„Netanjahu poslal (ministra národní bezpečnosti Itamara) Ben Gvira (Otzma Jehudit), aby vyhlásil válku drúzům,“ prohlásil. „Kdo je Netanjahu? My ho naučíme, kdo je drúzská komunita. Jsme připraveni na válku.“

Na akci vystoupil duchovní vůdce komunity šejk Muwafak Tarif, který varoval, že pokud izraelská vláda nebude na požadavky drúzské komunity reagovat kladně, „přijde odpověď, jakou Izrael do dnešního dne nezažil“.

Šejk Tarif také vyzval k okamžitému zastavení výstavby turbín, zrušení pokut a demoličních příkazů na domy, které byly postaveny v drúzských městech, a zrušení „rasistických zákonů“, které podle něj drúzům škodí: Kaminitzův zákon, Zákon o národnosti a Zákon o sionismu.

Podle Kan News se během projevu vůdce komunity ozývaly výkřiky proti Ben Gvirovi, mimo jiné: „Ben Gvir ya khakir (opovrženíhodný)“ a „Duchem a krví vykoupíme Golany“.

25.06.2023 05:38 Daniel Žingor311Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    26. 6. 2023

    Odpovědět

    No naštvat příslušníky Druze, to chce talent. Vždy k nim patřila loajalita, čestnost. V armádě patří k tomu nejlepšímu co IDF mají... co se to děje?

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.