Praha Jeruzalém

Policie uvedla, že zabavila 270 000 šekelů (přes 74 000 USD) v hotovosti, šest vozidel, jeden motocykl, šperky a zlato.

Autor: Pesach Benson, TPS, 26. června 2023

Izraelské bezpečnostní síly v pondělí provedly razii ve východním Jeruzalémě v domech 16 současných a bývalých palestinských bezpečnostních vězňů, kteří pobírali teroristické stipendium od Palestinské samosprávy, a zabavily stovky tisíc šekelů v hotovosti a majetek.

Policie uvedla, že zabaveno bylo 270 000 šekelů (přes 74 000 USD) v hotovosti, šest vozidel, jeden motocykl, šperky a zlato. Policie dodala, že v procesu zabavování je také 16 bankovních účtů v hodnotě stovek tisíc šekelů.

„Veškeré finanční prostředky a majetek, které Palestinská samospráva údajně obdržela pro osoby, které se v minulosti podílely na teroristických činech, a jejich rodiny a které byly skutečně použity jako prostředky pro teroristy – byly zabaveny na příkaz ministra obrany a jsou určeny ke konfiskaci,“ uvedla policie.

Ramalláh vyplácí stipendia vězněným palestinským teroristům a rodinám mrtvých teroristů. Izraelští představitelé tvrdí, že tyto výplaty jsou pobídkou k terorismu a pravidelně kompenzují ekvivalentní částku z daní, které Izrael vybírá jménem Palestinské samosprávy.

Palestinská samospráva má ze zákona povinnost vyčlenit sedm procent svého ročního rozpočtu na takzvaný „mučednický fond“, který poskytuje stipendia palestinským teroristům v izraelských věznicích a rodinám teroristů zabitých při útocích. Výše měsíčních výplat závisí na různých faktorech, například na počtu zabitých Izraelců, délce věznění teroristy a velikosti rodiny.

Ramalláh vyplácí stipendia již několik let, ale tato problematika se dostala do centra pozornosti po vraždě Taylora Force, amerického občana zabitého Palestincem, který v roce 2018 řádil s nožem v Jaffě. Kongres přijal zákon o Taylorovi Forceovi, který zastavil americkou pomoc Palestincům, dokud jsou vyplácena teroristická stipendia.

Pomoc USA Palestinské samosprávě byla obnovena za vlády prezidenta Joea Bidena. V prosinci 2022 podaly americké oběti palestinského teroru žalobu na prezidenta a ministra zahraničí Antonyho Blinkena s tím, že platby porušují zákon Taylor Force Act.

27.06.2023 05:47 Daniel Žingor138Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.