Praha Jeruzalém

Křesťanští misionáři působí nejen mezi asimilovanými Židy, ale také uvnitř náboženských komunit, uvedl King a dodal, že se už podařilo obrátit více než 30 000 Izraelců.

Od: World Israel News, 27. června 2023

Náměstek jeruzalémského starosty Arieh King v rozhovoru pro Israel National News (INN) hovořil o tvrzeních křesťanských misionářů, že se jim podařilo obrátit na víru v Krista desítky tisíc židovských Izraelců, a to i z řad náboženských sionistů.

King uvedl, že na akci Pentecost 2023, která se konala 28. května před Chrámovou horou, hovořil on a několik dalších lidí, kteří byli s ním, s mužem jménem Chad Holland, mesiánským Židem v Jeruzalémě, který řekl, že v Izraeli je přibližně 20-30 000 dalších lidí jako on.

„Dodal, že je mnohem více těch, kteří neprozradili, že přijali Ježíše za svého vůdce a za svůj idol, a dělají to v utajení,“ řekl King pro INN.

„Řekl také, že působí v rámci náboženských komunit v Jeruzalémě. To je něco, co nám bylo odhaleno poprvé.“

King dále pokračoval: „Jiná žena, se kterou tam byl veden rozhovor, řekla, že posílají děti s misijními materiály do mateřských škol a jejich prostřednictvím lákají židovské děti na příběhy o ‚tom muži‘.“

Skutečně, například v roce 2020 byla jednomu misionáři uložena pokuta ve výši tisíců šekelů poté, co agresivně proselytoval židovské děti.

Podle Kinga se ukázalo, že misionáři mají úspěch nejen u asimilovaných Židů nebo Židů bez náboženského vzdělání; cílem jsou všichni Židé, dokonce i ti věřící – ať už haredi nebo moderní ortodoxní.

„Je docela dobře možné, že se (Holland) pouze chlubil, aby získal finanční prostředky, ale jako člověk, který často chodí po jeruzalémských ulicích, mohu dosvědčit, že jich je mnohem více než před koronavirem,“ řekl King. „Slyšel jsem o materiálech ve schránkách v každé čtvrti města…“

„Když můžete oslovit tolik lidí, museli byste mít dobré kontakty. Možná je z Paříže, ale není pochyb o tom, že v ulicích Jeruzaléma je mnohem větší počet mesiánských Židů a misionářů.“

Ve videopříspěvku na hebrejskojazyčném serveru Tovnews1 King uvedl, že v Jeruzalémě, Haifě, Tel Avivu a dalších oblastech země žije více než 30 000 Židů, které misionáři ovlivnili, aby konvertovali ke křesťanství. Misionáři „využívají své děti k tomu, aby se spřátelili s židovskými dětmi a ovlivňovali je… Jsou velmi, velmi nebezpeční a velmi, velmi lstiví a využívají všech možných prostředků“, aby naplnili svůj program.

28.06.2023 05:40 Daniel Žingor192Zdroj: World Israel News

3 komentáře

 1. Jan Hora

  28. 6. 2023

  Odpovědět

  Zrovna tohle mi na křesťanství vadí.

  • Miroslava Halžová

   28. 6. 2023

   Odpovědět

   Myslím, že článek je trošku tendenční... Spousta židů uvěřila, že Ješua je Mesiáš, jen proto, že prožila nějaké nadpřirozené zjevení od Boha Izraele.

   • Daniel Žingor

    28. 6. 2023

    Odpovědět

    :) jistě - jak to změřit? (jestli je tendenční)... Je to vyjádření náměstka či místostarosty Jeruzaléma a ten má přirozeně své vlastní subjektivní názory - takto vidí situaci on...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.