Praha Jeruzalém

Poprvé od druhé intifády použila IDF k boji s teroristy v Samaří útočné vrtulníky.

Autor: David Rosenberg 19. června 2023 11:49

Izraelská armáda v pondělí ráno nasadila na oblohu nad Jeninem útočné vrtulníky, což znamená první použití vrtulníků pro přímý boj s teroristy v Samaří za více než dvě desetiletí.

Izraelské útočné vrtulníky byly v pondělí spatřeny nad bojovou zónou v Jeninu a na záběrech na sociálních sítích je vidět, jak letouny zahajují palbu na teroristy raketami a kulomety.

IDF nepoužila útočné vrtulníky v bojové situaci v Judeji a Samaří od roku 2002, uvedl Channel 12.

Vrtulníky byly zpozorovány, jak se zaměřují na budovu v Jeninu, kde se v současné době ukrývá řada teroristů v rámci probíhající přestřelky se silami IDF.

Izraelská armáda a pohraniční policie pokračují v úsilí o vyvedení sil nasazených v tomto městě spravovaném Palestinskou samosprávou v severním Samaří poté, co teroristé palestinského Islámského džihádu přepadli obrněná vozidla IDF během zatýkací operace.

Na vozidla bylo hozeno několik bomb, z nichž nejméně jedno bylo poškozeno a pět příslušníků pohraniční policie bylo zraněno.

Během zatýkací operace, které se účastnilo několik tajných příslušníků pohraniční policie, se rozpoutala masivní přestřelka.

Celkem bylo zraněno sedm izraelských příslušníků, včetně dvou vojáků IDF a pěti příslušníků pohraniční policie. Jeden z vojáků je ve středně těžkém stavu, druhý v lehkém.

Dva z příslušníků pohraniční policie jsou ve středně těžkém stavu, další tři v lehkém.

Hlásná služba Palestinské samosprávy WAFA oznámila, že při přestřelce zemřeli čtyři palestinští Arabové a dalších 45 bylo zraněno.

Během operace byli zatčeni dva hledaní teroristé, Assem Abu al-Haija a Mussab Hassan al-Barmaki.

Přestřelka stále pokračuje, uvedl v pondělí pozdě ráno mluvčí IDF.

„V návaznosti na operační činnost z dnešního rána pokračují vojáci IDF v operacích ve městě Jenin. V oblasti dochází k přestřelkám.“

20.06.2023 04:47 Daniel Žingor113Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    20. 6. 2023

    Odpovědět

    Tak to ta situace musela být hodně vážná...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.