Praha Jeruzalém

Německá pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) získala v komunálních volbách poprvé v historii absolutní většinu. Vládou financovaná Německá židovská rada byla zděšena, ale AfD je nejvíce proizraelskou stranou v Německu. Op-ed.

Autor: Joachim Kuhs, poslanec Evropského parlamentu 28. června 2023 8:21

Vlna rozhořčení a znechucení z celého světa přivítala zvolení skromného právníka Roberta Sesselmanna do funkce zemského komisaře v Sonnebergu v Durynsku, lesnaté spolkové zemi ve východním Německu. Reakce musí připadat povědomé izraelským voličům, kteří podporují konzervativní vládu Netanjahua číslo VI. Člověk by si myslel, že zvolili Itamara Ben-Gvira ministrem policie.

Pozornost, která je věnována obskurním doplňovacím volbám do skromného úřadu okresního komisaře v nejmenším východoněmeckém kraji, je docela zarážející. Skutečným důvodem výbuchu je ovšem celostátní vzestup podpory strany Alternativa pro Německo (AfD).

Příčinou pravicového náporu je katastrofální politika levicově-zelené koalice, která z Německa udělala „nemocného muže Evropy“, jedinou zemi v Evropě s recesí v plném proudu, spirálovitě rostoucími cenami energií a „probuzenou“ vládou, která chce všem sebrat auta, topení, energie a domy, vpustit další miliony nekvalifikovaných muslimských migrantů, sexuálně mrzačit děti bez souhlasu rodičů a zavírat rodiče, pokud protestují.

V nejnovějším průzkumu INSA/YouGov má AfD v celostátním měřítku 20,5 %, čímž předstihla všechny tři vládní strany a vyrovnala se s dříve konzervativními křesťanskými demokraty CDU (pokud odečteme jejich bavorskou sesterskou stranu CSU).

Příští týden se AfD může stát nejpopulárnější stranou v Německu – po deseti letech pomluv, mediálního výpadku a pronásledování tajnou policií, nevládními organizacemi financovanými z daní a násilnickými černými vlajkami „Antify“.

Ve východoněmeckých spolkových zemích Sasko (28 %), Durynsko (28 %) a Braniborsko (24 %), kde se mají konat zemské volby v roce 2024, je AfD již nyní na prvním místě (respektive v Braniborsku je s ní na prvním místě vyrovnaná).

Pokud se zeptáte západních Němců, proč je pravicová strana tak úspěšná v jejich „modré baště“, bývalé komunistické NDR, řeknou vám – s typickou západoněmeckou arogancí – že je to proto, že východní Němci jsou xenofobní burani, kteří beznadějně uvízli v době kamenné.

Pokud se však zeptáte východních Němců, jako je Robert Sesselmann, odpověď bude zcela jiná: řeknou vám, že východní Němci si ještě pamatují, jaké to je žít pod krajně levicovou diktaturou Stasi, a také si pamatují, jak proti ní bojovat. Čím více středolevicové strany útočí na AfD a používají všechny triky, aby je ošidily o volební místa, jako v Sasku 2019, a posílají na mládež AfD a durynskou pobočku tajnou politickou policii, tím více se východní Němci mračí a říkají si: „Tohle všechno už jsme viděli.“

Jak jsem již několikrát napsal v článcích zveřejněných na stránkách Arutz Sheva, AfD se pyšní tím, že je nejvíce proizraelskou stranou v německém Bundestagu. Navzdory plošnému bojkotu všeho, co děláme, ze strany samozvaných „demokratických“ stran, jsme právě v oblasti proizraelské legislativy dosáhli největších úspěchů – donutili jsme ostatní strany jednat prostřednictvím průlomových návrhů, které se později staly zákonem.

V roce 2019 byla AfD první, kdo navrhl zákon proti BDS, a poté návrh na zákaz Hizballáhu, oba návrhy převzal zbytek parlamentu a oba se staly zákonem. V témže roce jsem měl tu čest navštívit Judeu a Samaří s delegací Židů v AfD a setkat se s aktivisty, jako je původní osadnice Daniella Weissová a Boaz Haetzni, o čemž jsem psal a co bylo zveřejněno na Arutz Sheva,Israel National News. Právě minulý měsíc jsem se v Bruselu setkal s šéfem samařské regionální rady Yossim Daganem a slíbil jsem, že budeme společně s našimi přáteli z prosionistických izraelských skupin a nevládních organizací pokračovat v odhalování financování protiizraelských nevládních organizací ze strany EU.

AfD je jedinou stranou, která nazývá nárůst muslimské antisemitské nenávisti v Německu pravým jménem. Proto je nárůst voličské podpory AfD tváří v tvář všem pomluvám, které na nás vrhají, dobrý pro Izrael i pro Židy v Německu.

Když chtějí levicoví novináři očernit AfD jako „krajně pravicové popírače holocaustu“, běžně se vracejí k hanlivému rýpnutí bývalého šéfa strany Alexandera Gaulanda do Třetí říše z roku 2018, v němž označil Hitlera za „smítko ptačího h**“ na německých dějinách – jako by to bylo pronacistické.

Nikdy však neuvedou celý citát, který je plný hlubokých historických znalostí, jimiž byl starý moudrý Gauland proslulý:

„Ano, za těch dvanáct let (Třetí říše) neseme odpovědnost. Ale Hitler a nacisté jsou jen smítkem ptačího h***a na naší více než tisícileté historii. … Vážení přátelé, mějme vždy na paměti, že to byl německý Žid Ernst Kantorowicz, kdo zvěčnil slávu císaře Staufera (Fridricha II.).

Ne, islám není součástí našeho dědictví. Naši předkové jej zastavili u Vídeňské brány v roce 1683. Ale od Ballina a Bleichrödera až po Rathenaua a Kantorowicze byli němečtí Židé vždy součástí našich hrdinských německých dějin – které chtěl Hitler zničit.“

Nikdy vám neřeknou, že Gauland při svém projevu ve skutečnosti vyzdvihoval slavnou minulost německého židovstva jako nedílnou součást německých dějin.

Je to legrační. Skoro jako by neměli lepší argument.

Europoslanec Joachim Kuhs je členem Výboru pro rozpočet a rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu a mluvčím křesťanů v AfD. V současné době působí jako předseda skupiny AfD v Evropském parlamentu.

Tento článek byl napsán exkluzivně pro Arutz Sheva.

29.06.2023 06:03 Daniel Žingor450Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Karel Křivan

  15. 8. 2023

  Odpovědět

  Die AfD sleduji od jejího vzniku, je to strana Konráda Adenauera a Helmutha Kohla, založená politiky, které Merklová vyštípala z CDU. Prostě stará dobrá CDU, jak jsem ji znal, když jsem byl na Frankfurtské Universitě členem RCDS a JU. Hitler vládl v Německu 12 let, což je ve srovnání s dvoutisíciletou historii opravdu jen "Vogelschiss". Město Augsburg slavilo v minulém století 2000 let od svého založení. (rok 15 př. n. l.). Bohužel měl Hitlerův socialistický experiment zničující následky pro celou Evropu. K čertu se socialismy všech odstínů. Gratuluji AfD k jejím úspěchům v politice. Jen tak dál !

 2. Vladimír Havel

  29. 6. 2023

  Odpovědět

  Bůh žehnej Izraeli!

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.