Praha Jeruzalém

Šéf IDF Herzi Halevi prohlásil, že boj Izraele proti terorismu pokračuje a operací v Jeninu neskončil.

Od: JNS, 9. července 2023

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v neděli zopakoval politiku své vlády v boji proti palestinskému terorismu a prohlásil, že kdokoli zavraždí Izraelce, „skončí na jednom ze dvou míst: Buď ve vězení, nebo v hrobě.“

Netanjahu zahájil své vystoupení na týdenním zasedání kabinetu kondolencí rodinám vrchního seržanta Davida Jehudy Jicchaka, 23letého poddůstojníka z komanda Egoz, který byl zabit minulý týden, když se izraelské síly stahovaly z Jeninu po dvoudenním protiteroristickém zásahu, a štábního seržanta Šilo Josefa Amira, 22letého příslušníka brigády Givati, kterého o dva dny později zastřelil palestinský terorista snažící se proniknout do města Kedumim.

„Izraelský lid z hloubi srdce objímá rodiny a všichni vzdáváme hold bezpečnostním složkám, které nepřetržitě bojují proti terorismu,“ řekl Netanjahu.

Pokračoval, že vládní politika je prováděna třemi způsoby.

„Za prvé, zúčtujeme se samotnými útočníky, a to bez výjimky. Za druhé, zasáhneme ty, kteří teroristy vysílají, a na teroristickou infrastrukturu. Za třetí, iniciujeme a využíváme moment překvapení. Určujeme načasování našich akcí, jak jsme to udělali v operaci ‚Štít a šíp‘ proti Islámskému džihádu v Gaze a jak jsme to udělali při operaci proti teroristům v Jeninu. Měníme rovnici, a tak budeme pokračovat,“ dodal Netanjahu.

Již dříve v neděli náčelník generálního štábu IDF generálporučík Herzi Halevi uvedl, že boj Izraele proti terorismu pokračuje a operací v Jeninu minulý týden neskončil.

Řekl, že současná bezpečnostní situace „nás zavazuje soustředit se na misi a soudržnost, která ji podporuje, takže budeme připraveni na jakoukoli výzvu v jakékoli oblasti.

„Vzhledem k převládající realitě si nemůžeme dovolit ten luxus, abychom se nedostavili na každou výzvu a úkol,“ pokračoval Halevi a dodal: „Jak při operaci ‚Štít a šíp‘ (proti palestinskému Islámskému džihádu v Gaze v květnu), tak při poslední operaci v Jeninu jsme viděli, že se arény navzájem ovlivňují, a proto je při použití síly zapotřebí moudrosti.

„Boj proti terorismu nekončí jednou operací; vyžaduje odhodlání a vytrvalost spolu s odolností státu a jeho občanů,“ dodal Halevi.

Minulé pondělí zahájily IDF rozsáhlou protiteroristickou operaci v Jeninu, v jejímž rámci vstoupily do města Samaří významné pozemní síly. Akce, která je považována za největší nasazení v Judeji a Samaří za posledních dvacet let, se zúčastnilo více než 1 000 vojáků IDF.

V květnu provedla IDF akci „Štít a šíp“ v reakci na nepřetržitou raketovou palbu z pásma Gazy.

V neděli nemocnice Ichilov oznámila, že dvě ženy vážně zraněné při útoku autem a bodnými útoky v Tel Avivu minulý týden jsou „mimo nebezpečí“ a jejich stav je stabilizovaný.

Obě ženy jsou plně při vědomí a dýchají bez pomoci ventilátorů, uvedl Ichilov, který je součástí telavivského zdravotnického centra Sourasky, ve svém prohlášení.

„V následujících týdnech budou pokračovat v léčbě,“ dodalo.

Jedna z žen byla těhotná a během boje o život v nemocnici o své dítě přišla.

11.07.2023 05:41 Daniel Žingor88Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.