Praha Jeruzalém

Za Trumpa počet obětí teroristických útoků každoročně klesal a za Bidena každoročně stoupá.

Autor: Daniel Greenfield, FrontPage Magazine, 28. srpna 2023

Loni se Biden setkal s vůdcem Palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem a pochlubil se: „Zvrátil jsem politiku svého předchůdce a obnovil jsem pomoc Palestincům – v roce 2021 o více než půl miliardy dolarů.“

Batševa Nigriová, učitelka v mateřské škole, jela se svou šestiletou dcerou v autě, když jim islámští teroristé z Brigád mučedníků Al-Aksá Palestinské samosprávy odřízli cestu a zasypali auto 22 kulkami. Batševina šestiletá dcera se dívala, jak její matka umírá.

Teroristická skupina Palestinské samosprávy vraždu 42leté učitelky mateřské školy přivítala jako „přirozenou reakci na zločiny okupace“ a jako pomstu za to, že v roce 1969 založil nežidovský australský turista Denis Michael Rohan požár v okupované mešitě Al Aksá.

Ti, kdo tuto učitelku mateřské školy znali, ji popisovali jako ženu se „zlatým srdcem“, pro kterou „byly všechny děti jako její děti“. Hamás a Islámský džihád však prohlásily, že její vražda oslavuje Alláha.

Pondělní vražda přišla poté, co byli o šabatu zastřeleni izraelský otec a syn. Patří k rostoucímu seznamu letošních obětí teroru, který se pohybuje od šestiletého chlapce sraženého na jeruzalémské ulici po dvaaosmdesátiletou ženu, která byla zabita, když se snažila dostat svého invalidního manžela do bezpečí, když na jejich dům dopadla raketa.

Šestadvacet obětí teroru představuje prudký nárůst oproti pouhým třem úmrtím v roce 2020, kdy vstoupilo v platnost zastavení pomoci teroristům okupujícím části Izraele ze strany Trumpovy administrativy.

Počet obětí teroru klesal každý rok Trumpova úřadování, z 15 v roce 2017 na 12 v roce 2018, 10 v roce 2019 a pak jen 3 v roce 2020. A počet obětí teroru naopak vystřelil nahoru každý rok, kdy byl v úřadu Biden, ze 17 v roce 2021 na 31 v roce 2022, a vše nasvědčuje tomu, že rok 2023 tento počet překoná.

Za jeden měsíc Bidenovy vlády bylo zabito dvakrát více Izraelců než za jeden rok Trumpovy vlády.

Je teprve srpen a islámští teroristé už zabili 26 Izraelců. Loni touto dobou bylo teroristy zabito 18 Izraelců, což v roce 2023 znamená 40% nárůst.

V čem spočívá ten rozdíl? Jak jednou řekla poslankyně Ilhan Omarová: „Všechno je to o ‚malých začátcích’“.

V roce 2018 Kongres schválil zákon Taylor Force Act, pojmenovaný po veteránovi irácké války, kterého v Jeruzalémě ubodal terorista, a který přerušil většinu pomoci Palestinské samosprávě. V roce 2019 zašel prezident Trump ještě dál a téměř úplně přerušil pomoc Palestinské samosprávě. Biden nejenže pomoc obnovil, ale prudce zvýšil tok peněz teroristům.

Bidenova půlmiliarda dolarů pomohla podpořit masivní nárůst islámského terorismu. Ačkoli jsou tyto peníze oficiálně uváděny jako humanitární pomoc, jejich přísun do teroristických zón financuje terorismus.

Palestinská samospráva udržuje program „pay-to-slay“, v jehož rámci vyplácí teroristům platy podle délky jejich vězeňských trestů. To znamená, že úspěšní vrazi si mohou vydělat 3 000 dolarů měsíčně v části světa, kde se průměrný plat pohybuje kolem 700 dolarů měsíčně. Být teroristou je pětkrát výhodnější než být učitelem.

Taková je cena života Batševy Nigriové a takovou cenu platí Bidenova administrativa.

Bidenova administrativa si je dobře vědoma, že Palestinská samospráva financuje terorismus. Zatímco Biden a ministr zahraničí Blinken odmítli tuto otázku nadnést s vůdcem teroristů Mahmúdem Abbásem, náměstkyně ministra zahraničí pro blízkovýchodní záležitosti Barbara Leafová prohlásila, že „pracujeme na tom, aby placení za zabití skončilo“. Místo toho Spojené státy financují pay-to-slay.

A co hůř.

Nedávné dokumenty odhalují, že ministerstvo zahraničí požádalo o licenci OFAC, která jej vyjímá z globálních sankčních předpisů proti terorismu, aby mohlo poskytovat zahraniční pomoc.

Vládní dokument o výjimce ze sankcí varoval, že „hodnotíme, že existuje vysoké riziko, že by Hamás mohl potenciálně získat nepřímý, neúmyslný prospěch z americké pomoci Gaze. Riziko, že by pomoc USA mohla přinést prospěch jiným označeným skupinám, je menší, ale stále určité.“

Bidenova administrativa ví, že financuje terorismus. Nejenže si toho je vědoma, ale skutečně požádala o výjimku, aby mohla pokračovat ve financování teroristů… včetně Hamásu.

Vražda Batševy Nigriové, stejně jako vražda 74 obětí terorismu zabitých za Bidenovy vlády, byla přímo i nepřímo zaplacena prostřednictvím zahraniční pomoci teroristům a zmírněním sankcí vůči íránskému teroristickému režimu. Tato politika nebyla prováděna v nevědomosti, dokumenty OFAC poskytují jasné důkazy o tom, že Bidenova administrativa byla varována, že financuje terorismus a že při tom budou umírat lidé.

Proto počet Izraelců každým rokem, kdy byl Biden ve funkci, stále stoupá.

Poté, co bylo v lednu 2023 při teroristickém útoku před synagogou o šabatu zabito sedm Izraelců, včetně čtrnáctiletého chlapce, se ministr zahraničí Blinken setkal s Mahmúdem Abbásem a slíbil dalších 50 milionů dolarů agentuře UNRWA, která působí jako pracovní agentura pro Hamás. Začátkem téhož měsíce Bidenova administrativa varovala Izrael, aby raději odevzdal 39 milionů dolarů z daňových příjmů teroristům, než aby tyto peníze poskytl na pomoc obětem teroru při obnově jejich životů.

V srpnu, kdy již byli zavražděni 4 Izraelci, Bidenova administrativa požadovala, aby republikáni přestali blokovat 75 milionů dolarů „humanitární pomoci“ agentuře OSN. Senátor Jim Risch a republikán Michael McCaul jsou odhodláni tuto pomoc blokovat, dokud ministr zahraničí Blinken nepotvrdí, že UNRWA „není napojena na zahraniční teroristické organizace označené USA“. A přesto se zdá, že Bidenova administrativa nedokáže překonat ani tuto nejnižší právní překážku.

V rodném městě Batshevy Efrat, které Bidenova administrativa považuje za „ilegální osadu“, přestože se o něm mnohokrát zmiňuje bible, přišly děti o učitelku a kamarádku.

Zavražděná učitelka mateřské školy byla na cestě, aby „připravila školku na začátek roku“. Žena, která s ní pracovala, popsala, že „pokaždé, když jsem vstoupila do školky, vítala mě zářivým úsměvem, který ji vždy provázel. Děti pro ni byly vším, vždycky je objala a rozdala, co mohla, dětem, personálu i rodičům“.

Batsheva nemusela zemřít. Nikdo z 26, kteří už letos zahynuli, nemusel. Tři mrtví v roce 2020 ukazují, co je možné. Bidenova administrativa vědomě financuje vraždění nevinných.

29.08.2023 05:47 Daniel Žingor238Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    7. 9. 2023

    Odpovědět

    Ještě někdo má pocit že USA jsou přítelem pro Izrael? Já už skoro ne.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.