Praha Jeruzalém

Operace proběhla den poté, co člen Islámského džihádu zavraždil muže v centru Tel Avivu.

Od: JNS, 7. srpna 2023

Izraelské jednotky v neděli zmařily chystaný palestinský útok a poblíž města Jenin v severním Samaří zabily tři členy teroristické buňky.

Videozáznamy, které sdílela veřejnoprávní televize Kan News, ukazují vojáky IDF, jak zahajují palbu na vozidlo v sousedství města Arrabeh jihozápadně od Jeninu.

Po přestřelce našli vojáci IDF ve vozidle útočnou pušku. Těla tří teroristů zadržují izraelské úřady.

Podle úřadů byl hlavou buňky 26letý Naif Abu Suias, obyvatel uprchlického tábora v Jeninu. Abu Suias byl „prominentním vojenským agentem …, který se podílel na vojenské činnosti proti našim silám a na postupu vojenských aktivit řízených teroristickými elementy z pásma Gazy,“ uvedla Izraelská bezpečnostní agentura (Šin Bet).

Mluvčí IDF kontradmirál Daniel Hagari uvedl, že Abú Suiasova buňka plánovala provést střelbu na izraelské civilisty v Samaří, podobnou té, při níž byl 31. května zabit Meir Tamari.

Teroristická buňka se podílela na předchozích útocích, dodal Hagari.

„Chválím bezpečnostní síly a IDF za zmaření útoku teroristické buňky, která se chystala zaútočit na izraelské občany,“ uvedl premiér Benjamin Netanjahu. „Budeme i nadále zasahovat proti těm, kteří se nás snaží napadnout, kdekoli a kdykoli.“

V sobotu večer byl při palestinské střelbě v centru Tel Avivu zabit Izraelec.

Terorista byl identifikován jako dvaadvacetiletý Kamel Abú Bakr z Rummany u Jeninu. Podle Šin Bet byl Abú Bakr členem teroristické skupiny Islámský džihád a posledních šest měsíců se skrýval v táboře v Jeninu.

Šin Bet v souvislosti s útokem zatkla několik členů Abú Bakrovy rodiny, jak bylo v neděli odhaleno.

Bezpečnostní služby vyšetřovaly, zda měl Abú Bakr komplice a jakým způsobem překročil bezpečnostní bariéru na linii příměří z roku 1949 bez povolení ke vstupu.

08.08.2023 05:32 Daniel Žingor70Zdroj: United with Israel

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.