Praha Jeruzalém

Tento člověk se z posledních sil dokázal bránit použitím své osobní zbraně a palestinského násilníka zastřelil.

Autor: Hana Lukešová, Neviditelný Pes, 8. srpna 2023

Dne 4.8.2023 došlo k násilnému incidentu, kdy desítky palestinských arabských výtržníků z vesnice Burka nedaleko Ramalláhu zaútočily kameny, obušky a pyrotechnikou na malou skupinu židovských pastýřů a několik dalších židovských obyvatel, kteří jim přišli na pomoc. Jeden z Židů byl vážně zraněn a byl převezen do nemocnice, kde se během šabatu podrobil operaci.

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci začal, když izraelský pastýř ze stanoviště Oz Cion pásl své stádo v oblasti mezi Oz Cionem a Burkou. Poté k němu přistoupilo několik Arabů a vyhrožovali mu. V tu chvíli pastýř, který měl pocit, že je v ohrožení života, zavolal několik dalších Židů z nejbližšího okolí, kteří mu přišli na pomoc, aby zabránili zhoršení situace. Desítky arabských výtržníků ozbrojených obušky, pyrotechnikou a kameny pak zaútočily na izraelské civilisty. Tamější Židé přivolali na pomoc bezpečnostní a civilní složky.

Palestinští útočníci stříleli zábavní pyrotechniku a házeli na Izraelce z bezprostřední blízkosti kameny, přičemž jednoho z nich zasáhli do hlavy a vážně ho zranili. Tento člověk se z posledních sil dokázal bránit použitím své osobní zbraně a palestinského násilníka zastřelil.

Zraněného izraelského muže identifikovaného jako Jechiela Indora z místa činu evakuovali jeho přátelé, kteří se připojili k sanitce, která ho odvezla do nemocnice Šaare Zedek v Jeruzalémě.

Ovšem reakce na tento jasný případ nutné sebeobrany byla naprosto šokující. Zraněný Izraelec a další podezřelý z úmrtí palestinského Araba byli nedlouho poté zatčeni. Americké ministerstvo zahraničí o den později tento střet v palestinské arabské vesnici Burka, při němž byl zastřelen devatenáctiletý Palestinec, který napadl Židy, jako „teroristický útok“. Stejně tak se k sžírající kritice napadeného izraelského mladíka a současné izraelské vlády přidala též předsedkyně levicové Strany práce Merav Michaeliová, která její ministry odsoudila z „podpory teroru“.

Naproti tomu poslanec za stranu Likud , člen Výboru pro zahraniční věci a obranu Knesetu, reagoval na Michaeliovou a zastal se těžce zraněného Izraelce coby člověka, který brání svou vlast s nasazením života a naopak obvinil předsedkyni Strany práce z toho, že odsuzuje a haní židovské krajany žijící v komunitách Judeje a Samaří, zatímco palestinské teroristy ospravedlňuje.

Ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir dne 6.8.2023 vyzval velitele policejního oddělení v Judeji a Samaří, zástupce komisaře Uziho Levyho, aby začal vyšetřovat násilný čin arabských násilníků, kteří v pátek házeli kameny na Židy u vesnice Burka, a nikoli židovské rezidenty, kteří se bránili.

Neposledně šéf regionální rady Binjamin Jisrael Ganz hovořil o násilné konfrontaci mezi skupinou arabských chuligánů a židovskými pastýři, při němž jeden z Arabů zemřel a jeden pastýř je v těžkém stavu. Řekl, že útoky velkých arabských davů na místní Židy pracujících na farmách a dalších zemědělských usedlostech nejsou ničím novým. Dále podotknul, že pastýři byli vystaveni brutálnímu útoku Arabů ze sousední palestinské vesnice, čímž se pastýři dostali do jasného smrtelného ohrožení života. Odsoudil také kritiku mezinárodního společenství, včetně mainstreamových médií, která okamžitě začala interpretovat danou událost jako „vraždu Palestince židovským osadníkem“ a dále z toho, že přijímá palestinský narativ k mnohým událostem jako zrádné a zkreslující realitu.

09.08.2023 05:55 Daniel Žingor276Zdroj: Neviditelný Pes

2 komentáře

 1. Aleš Kurečka

  9. 8. 2023

  Odpovědět

  To, že zahraniční média událost překroutí, je jasné. Smutné, ale jasné. Šokující by bylo, kdyby pro jednou informovali pravdivě. To, že to překroutí Americké ministerstvo zahraničí taky není překvapivé. Ale že bude napadeného mladíka kritizovat nějaká předsedkyně, byť levicová, mě zaráží. Myslel jsem, že v interpretaci "palestinského teroru" jsou Izraelská vláda i opozice jednotní.

  • Daniel Žingor

   10. 8. 2023

   Odpovědět

   mno... šéf Shin Bet asi nebude úplně levicový úleťák... uvidíme, jak to dopadne s tímto konkrétním případem (zatím byli oba zatčení Židé propuštěni do domácího vězení)... obávám se ovšem, že můžeme být svědky něčeho dlouhodobějšího... uvidíme.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.