Praha Jeruzalém

Plán se zaměří na zvýšení počtu židovských obyvatel v Jižních Hebronských horách a v údolí Jordánu.

Od: TPS, 22. srpna 2023

Izraelský ministr financí Bezalel Smotrich hodlá na nedělním zasedání vlády představit rozsáhlý plán rozvoje Judska a Samaří.

Tento krok přichází v době vlny smrtících palestinských teroristických útoků na Izraelce v Judeji a Samaří, včetně pondělní vraždy učitelky mateřské školy u Hebronu a sobotní vraždy otce a syna v Huwaře.

Smotrich, který jako ministr na ministerstvu obrany dohlíží na civilní záležitosti v Judeji a Samaří, zaslal ministrům vlády dopis, v němž je informoval o svém záměru předložit plán na příštím zasedání kabinetu.

Předpokládá se, že dvouletý program na rozšíření rozvoje v Judeji a Samaří bude stát přibližně 700 milionů šekelů (185 milionů dolarů). Podle odhadů by se tato částka mohla vyšplhat až na 1 miliardu šekelů (265 milionů dolarů).

„Minulý týden jsme vám k připomínkám rozeslali vládní plán na posílení osad v Judeji a Samaří. V souvislosti se dvěma strašnými teroristickými útoky z tohoto týdne žádáme, aby byl plán předložen vládě tuto neděli,“ uvádí se v dopise.

Plán se zaměří na zvýšení počtu židovských obyvatel v Jižních Hebronských vrších a v údolí Jordánu.

Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že se staví proti Smotrichovu plánu s odůvodněním, že by podkopal dvoustátní řešení.

Úřad premiéra Benjamina Netanjahua v pondělí oznámil, že zasedání bezpečnostního kabinetu plánované na 10. září bude vzhledem k poslednímu útoku přesunuto na příští týden.

V roce 2023 palestinští teroristé dosud v Izraeli zabili 34 lidí – 33 Izraelců a italského turistu – a provedli v Judeji a Samaří na 200 střeleckých útoků.

23.08.2023 05:34 Daniel Žingor99Zdroj: United with Israel

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.