Praha Jeruzalém

Terorista, který v Maaleh Adumim spáchal střelecký útok, byl na místě zneškodněn.

Od: Israel National News 1. srpna 2023, 15:48

V nákupním centru ve městě Maaleh Adumim byl hlášen střelecký útok.

Terorista byl na místě zneškodněn.

Krátce po útoku byl nahlášen druhý incident. Podle prvotních zjištění byly způsobeny útěkem oběti z místa činu. Policejní složky pátrají po komplicích.

Útok byl proveden puškou typu M-16. Teroristu zneškodnil příslušník pohraniční policie, který byl na dovolené.

Premiér Netanjahu byl o incidentu informován. Ministr národní bezpečnosti a policejní komisař jsou na cestě na místo incidentu.

Záchranář MDA David Turjeman vypráví o zásahu u střeleckého útoku v Maaleh Adumim: „“Když jsme dorazili na místo, viděli jsme poblíž obchodního centra dva muže ve věku 27 a 29 let, kteří byli plně při vědomí a měli střelná poranění na těle. Poskytli jsme jim prvotní lékařské ošetření včetně zastavení krvácení a ve stabilizovaném středně těžkém stavu byli evakuováni do nemocnice. Obdrželi jsme další hlášení o dalších 2 obětech na nedalekém místě. Další týmy MDA, které byly rovněž na místě, poskytly ošetření 40letému muži ve vážném stavu a 28letému muži ve středně těžkém stavu.“

Zdravotník MDA Oren Brill vypráví o ošetřování obětí útoku v Maaleh Adumim: „Vstoupili jsme do restaurace, kde jsme spatřili ležící oběť při plném vědomí se střelným poraněním horní části těla. Poskytli jsme mu život zachraňující ošetření a rychle jsme ho ve vážném stavu evakuovali do nemocnice. Po prvotním vyšetření na traumatologickém sále byl převezen na operační sál.“

Zdravotníci a záchranáři MDA poskytli lékařské ošetření a evakuovali pět postřelených do nemocnic Shaare Tzedek a Hadassah Mount Scopus.

Mezi oběťmi je 40letý muž ve vážném stavu a čtyři další ve středně těžkém stavu: 37letý muž, 29letý muž, 28letý muž a 14letý chlapec.

Dvě z obětí, jedna ve vážném stavu a druhá ve středně těžkém, byly evakuovány do nemocnice Shaare Zedek. Další tři oběti, všechny ve středně těžkém stavu, byly převezeny do nemocnice Hadassah Mount Scopus.

02.08.2023 05:24 Daniel Žingor95Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    2. 8. 2023

    Odpovědět

    Nikdy to nepřestane pokud OSN a EU neřeknou že to musí skončit, nebo takzvané Palestince hodí přes palubu. A to se nikdy nestane.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.