Praha Jeruzalém

Zelení bez hranic poskytovali teroristické skupině krytí pro operace podél modré linie mezi Libanonem a Izraelem.

Od: World Israel News, 17. srpna 2023

Americké ministerstvo zahraničí ve středu uvalilo sankce na libanonskou ekologickou organizaci, kterou obvinilo, že je zástěrkou teroristické skupiny Hizballáh.

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí označil organizaci Zelení bez hranic (GWB) a jejího vedoucího Zouhera Nahliho za údajné poskytování podpory a krytí Hizballáhu v jižním Libanonu podél „modré linie“ mezi Libanonem a Izraelem, „zatímco působí pod rouškou ekologického aktivismu“.

Oznámení přichází v době, kdy se podél jižní hranice Libanonu po většinu minulého měsíce vyhrocovalo napětí mezi Hizballáhem a Izraelem.

Ministerstvo financí tvrdí, že stanoviště Zelené bez hranic jsou obsazena agenty Hizballáhu a slouží jako krytí pro sklady a muniční tunely této teroristické skupiny. Pracovníci na stanovištích údajně bránili mírovým silám OSN v Libanonu v přístupu do oblastí, do nichž má agentura oprávnění vstupovat.

Matthew Miller, mluvčí ministerstva zahraničí, uvedl: „Pod vedením Nahliho fungovala GWB jako krytí pro teroristické aktivity Hizballáhu.“ Dále upřesnil: „Místa GWB byla využívána k provádění výcviku Hizballáhu se zbraněmi, k poskytování podpory aktivitám Hizballáhu podél modré linie v jižním Libanonu a k bránění volnému pohybu prozatímních sil OSN v Libanonu, které byly pověřeny Radou bezpečnosti OSN.“

Miller zdůraznil, že tato identifikace je v souladu s širším cílem omezit finanční a jinou podporu teroristických snah nejen v Libanonu a Izraeli, ale v celosvětovém měřítku.

„Spojené státy jsou odhodlány odepřít financování a zdroje těmto teroristickým podpůrným sítím a budou pokračovat v boji proti hrozbám, které představují na místní i mezinárodní úrovni.“

Orde Kittrie, spojený s Nadací na obranu demokracie a zároveň profesor práva na Arizonské státní univerzitě, s ptal: „Co je to za ekologickou organizaci, která jen tak náhodou postaví desítky vojenských stanovišť podél napjaté mezinárodní hranice a jen pár metrů od ní?“

Na této zprávě se podílela agentura Associated Press.

17.08.2023 05:40 Daniel Žingor89Zdroj: World Israel News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.