Praha Jeruzalém

Terorista zodpovědný za střelecký útok v Maaleh Adumim byl zachycen na kameru, jak se pokouší z místa činu utéct, než byl zlikvidován policistou pohraniční policie, který byl mimo službu a šel se nechat ostříhat.

Od: Israel National News 1. srpna 2023 19:53

Terorista, který v úterý odpoledne provedl střelecký útok v Maaleh Adumim, byl natočen na video, jak střílí a jak se civilisté pokoušejí z místa činu uniknout.

Po několika vteřinách je vidět, jak se sám terorista snaží z místa činu uniknout, ale během krátké chvíle je zlikvidován příslušníkem pohraniční policie, který se šel nechat ostříhat.

Terorista byl identifikován jako Arab z Palestinské autonomie, který pracoval jako uklízeč v komunitním centru v Maaleh Adumim; měl legální pracovní povolení.

Terorista zahájil palbu na civilisty, když začal střílet, zřejmě z pistole. Zneškodnil ho příslušník pohraniční policie, který byl na dovolené a který vytáhl svou osobní zbraň a vystřelil. Prohlídka teroristovy tašky odhalila, že má u sebe velké množství nábojů.

Podle zpráv PA byl teroristou dvacetiletý Mahanad al-Mazara’a, obyvatel Kafr Azarie.

Magen David Adom (MDA) uvedla: „Zdravotníci a záchranáři MDA poskytli lékařské ošetření a evakuovali pět obětí střelby do zdravotnického centra Shaarei Zedek a zdravotnického centra Hadassah Mount Scopus. Mezi nimi jsou: Jeden těžce zraněný ve věku přibližně 40 let a čtyři středně těžce zranění, včetně 37letého muže, 29letého muže, 28letého muže a 14letého chlapce.“

„Dvě oběti, jedna těžce a jedna středně těžce zraněná, byly evakuovány do nemocnice Shaare Zedek. Tři středně těžce zraněné oběti byly evakuovány do nemocnice Hadassah Mount Scopus.“

02.08.2023 05:30 Daniel Žingor116Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.