Praha Jeruzalém

Při nejnovějším střeleckém útoku v Huwaře utrpěli civilisté zranění sklem. Lékař označuje za „zázrak“, že je kulky minuly.

Od: Israel National News 12. září 2023 20:29

Při střelbě v arabské vesnici Huwara byli dnes večer (v úterý) zraněni dva civilisté.

Zdravotníci a záchranáři Magen David Adom (MDA) spolu s lékařskou jednotkou z oblasti IDF ošetřili dva třicetileté muže, kteří byli plně při vědomí s lehkými zraněními hlavy způsobenými střepinami skla, a evakuovali je do nemocnice Beilinson.

Zdravotník MDA uvedl, že je „zázrak“, že oběti nebyly přímo zasaženy střelbou.

Bezpečnostní složky pátrají po střelci, který z místa činu uprchl.

IDF uvedla: „Na základě prvotního hlášení byl před malou chvílí proveden střelecký útok na civilisty jedoucí ve svém vozidle na křižovatce Bitot. Dva civilisté byli zraněni skleněnými střepy.

Vojáci IDF a zdravotníci Magen David Adom poskytli na místě prvotní lékařské ošetření. Civilisté byli s lehkými zraněními a při plném vědomí evakuováni k dalšímu ošetření v nemocnici. Vojáci IDF teroristy pronásledují a v oblasti vytvořili zátarasy.“

Na místo dorazil předseda regionální rady Samaří Yossi Dagan, který pomáhal ošetřovat oběti.

Dagan v souvislosti s poslední střelbou v Huwaře ukázal obviňujícím prstem na vládu. „V Huwaře došlo k vážnému střeleckému útoku, přijel jsem sem právě v okamžiku, kdy k útoku došlo, a dva zranění muži byli při vědomí. Stal se zde velký zázrak, oba jsou zranění, ale oba jsou při vědomí a v současné době jsou na cestě do nemocnice. Odtud a říkám premiérovi, říkám ministrovi obrany a říkám všem ministrům, je to vaše odpovědnost, je to ve vašich rukou, jste zodpovědní za to, že se tady v centru Státu Izrael znovu a znovu střílí do Židů,“ řekl.

„Přišli jsme sem žít a nevzdáme to. Požadujeme bezpečnost, požadujeme, abyste obnovili odstrašení. Dům, ze kterého se střílelo, by měl být také zbourán. Kontrolní stanoviště by už měla být obnovena, přestaňte zanedbávat naši bezpečnost,“ řekl Dagan.

13.09.2023 04:42 Daniel Žingor57Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.