Praha Jeruzalém

Bezpečnostní agentura Šin Bet rozbila teroristickou buňku řízenou Íránem, která plánovala zavraždit ministra Ben-Gvira a bývalého poslance Jehudu Glicka.

Od: United with Israel, 27. září 2023

Izrael zatkl pět osob – tři Palestince a dva Arabské-izraelce – které byly součástí teroristické buňky plánující útoky proti židovskému státu a vraždu izraelských představitelů, odhalila ve středu izraelská bezpečnostní agentura.

Hlavními cíli atentátů byli ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir a bývalý poslanec Knesetu Jehuda Glick.

Podezřelí z terorismu, naverbovaní Íránem, byli identifikováni jako 45letý Ziad Šanti a 34letý Hasan Mudžarimah z Džaninu, ohniska teroru, 47letý Murad Kamamja z palestinské vesnice Kafr Dan, 23letý Hamad Hammadi z Nazaretu a 18letý Josef Hamad z Mukeible v severním Izraeli.

Mujarimah a Kamamja, řízeni jordánským rezidentem, měli za úkol pašovat zbraně do Izraele a shromažďovat informace o Ben-Gvirovi a Glickovi, uvedla bezpečnostní agentura.

„Děkuji příslušníkům Šin Bet a bezpečnostních složek, kteří odhalili a dopadli teroristické komando plánující atentát na izraelského ministra. Budu i nadále neohroženě a ještě agresivněji jednat, abych zásadně změnil podmínky věznění teroristů; pokračovat ve válce proti terorismu; bojovat za právo na modlitbu a židovskou suverenitu na Chrámové hoře – za celistvost naší země a zajištění bezpečnosti a ochrany občanů Izraele,“ prohlásil Ben-Gvir.

Ben-Gvir, předseda strany Otzma Yehudit (hebrejsky „židovská síla“), se zasazuje o zpřísnění podmínek ve vězení pro uvězněné teroristy a o rovná práva Židů na Chrámové hoře – nejsvětějším místě judaismu a třetím nejsvětějším místě islámu.

Glick, který se zasazuje o rovná práva lidí všech vyznání na Chrámové hoře, v roce 2014 jako zázrakem přežil pokus o atentát, když byl postřelen a těžce zraněn teroristou.

Podle Šin Bet podezřelí Izraelci nedávno v rámci testování budoucího teroristického útoku zapálili v Haifě auto a incident si natočili, aby dokázali svou oddanost íránským vůdcům.

28.09.2023 05:37 Daniel Žingor110Zdroj: United with Israel

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.