Praha Jeruzalém

Americký prezident promluvil před Roš hašana k předním rabínům a vedoucím představitelům židovské komunity: Antisemitismus vzrostl na rekordní úroveň.

Od: Israel National News 15. září 2023, 3:07

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek uskutečnil každoroční telefonát na svátek Roš hašana s předními americkými rabíny a vedoucími představiteli židovské komunity, kterým sdělil, že antisemitismus podle něj „vzrostl na rekordní úroveň“, a zároveň si rýpl do bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

„Antisemitismus vzrostl na rekordní úroveň,“ řekl Biden v telefonátu, z něhož citovala agentura Reuters, a dodal: „V posledních několika letech se mu dostalo příliš mnoho kyslíku.“

Biden rabínům také řekl, že ho shromáždění bělošských nacionalistů „Unite the Right“ v Charlottesville ve Virginii v roce 2017 přimělo k rozhodnutí, že by měl kandidovat na prezidenta.

„Tehdy jsem se rozhodl, že se musím angažovat, místo abych odešel,“ řekl Biden v telefonátu a citoval výrok tehdejšího prezidenta Trumpa po shromáždění, že na obou stranách jsou „skvělí lidé“.

„Mlčení je spoluvina,“ dodal Biden.

Prezident židovským představitelům sdělil, že jeho administrativa usiluje o jejich bezpečnost a ochranu.

„Vím, že máte obavy o bezpečnost. Chci vám a všem vašim kongregacím dát jasně najevo, že vám kryju záda – zavázal jsem se k bezpečnosti židovského národa,“ prohlásil.

15.09.2023 03:49 Daniel Žingor108Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Tomas Gold

  26. 9. 2023

  Odpovědět

  Ten Joe je fakt komediant

 2. Jaromír Vykoukal

  18. 9. 2023

  Odpovědět

  Jak židům v Izraeli kryje záda? Tím že pošle další miliardy Abasovi? Divadelník je to

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.