Praha Jeruzalém

Pozvánky na tuto událost nedostali ministři za strany Náboženský sionismus a Otzma Jehudit, včetně Smotriche a Ben-Gvira.

Od: Israel National News 6. září 2023, 21:45

Velvyslanectví Spojených států má uspořádat přípitek na počest nadcházejícího židovského nového roku, mezi pozvanými jsou i ministři izraelské vlády, ale ministři dvou koaličních stran pozvánky nedostali.

Channel 13 ve středu informovaly, že prozatímní velvyslankyně v Izraeli Stephanie Hallettová rozeslala pozvánky na akci i izraelským ministrům. Mezi těmi, kteří pozvánky neobdrželi, byli ministři ze stran Náboženský sionismus a Otzma Jehudit, včetně ministra financí Bezalela Smotriche a ministra národní bezpečnosti Itamara Ben-Gvira.

Rozhodnutí nepozvat tyto ministry na akci je pokračováním nevyhlášeného bojkotu stran napravo od Likudu ze strany Bidenovy administrativy. V červenci velvyslanectví nepozvalo ministry těchto stran na oslavu 4. července.

Tyto dvě strany, které největší spojenec Izraele od složení přísahy ignoruje, tvoří více než 20 % současné izraelské vlády a byly demokraticky zvoleny více než 500 000 Izraelci.

Velvyslanectví USA na zprávu reagovalo prohlášením: „Seznam hostů zahrnuje pouze ty, kteří mají s velvyslanectvím úzké pracovní vazby.“

07.09.2023 05:25 Daniel Žingor73Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    7. 9. 2023

    Odpovědět

    Facka v přímém přenosu. USA si hrají své hry a hrát budou. Pokud nebylo pozvání pro celou vládu, neměl tam jít nkdo. Dění v Izraeli je odpovědnost celé vlády a tyto podivné třídičky jsou krajně pochybné.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.