Praha Jeruzalém

Zadržení se pokoušeli vypálit rakety na židovské osady.

Od: All Israel News 4. září 2023

Izraelské obranné síly, pohraniční policie a bezpečnostní složky Šin Bet provedly v pondělí operaci, při níž dopadly hledané podezřelé osoby v uprchlickém táboře Jenin na severu Západního břehu Jordánu, potvrdila IDF.

Izraelským silám se podařilo zajmout několik hledaných podezřelých, z nichž dva byli při zatýkání zraněni a vrtulníkem převezeni do nemocnice, tvrdí palestinské zdroje.

U izraelských sil nebyla hlášena žádná zranění.

Při vstupu izraelských sil do uprchlického tábora došlo k přestřelkám s ozbrojenci, při nichž podle palestinského ministerstva zdravotnictví utrpěli čtyři Palestinci lehká zranění.

Podle izraelského armádního rozhlasu byli podezřelí zatčeni v souvislosti s pokusy o odpálení improvizovaných raket na židovské osady v severním Samaří a v oblasti Gilboa v posledních měsících.

Zatčení údajně působí v Brigádách al-Ajjáš, které se označují za vojenské křídlo teroristické organizace Hamás.

Palestinci na sociálních sítích ukázali fotografie, o nichž tvrdí, že se jedná o dron IDF, který byl sestřelen během operace v Jeninu.

Ynet uvedl, že dron skutečně patřil IDF, ale že nebyl sestřelen.

Místo toho speciální jednotky IDF použily sebevražedný dron zvaný „Maoz“ proti skupině ozbrojených Palestinců, kteří na ně stříleli.

Mluvčí Hamásu ocenil odpor palestinských ozbrojenců proti jednotkám IDF a dodal, že „uprchlický tábor Jenin zůstane pevností odporu a okupaci se nepodaří zlomit jeho vůli“.

Je to poprvé, co izraelské síly vstoupily do Jeninu od operace „Domov a zahrada“ na začátku července, údajně největší izraelské vojenské operace svého druhu na Západním břehu za posledních dvacet let.

05.09.2023 05:21 Daniel Žingor79Zdroj: All Israel news

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.