Praha Jeruzalém

Íránský představitel tvrdí, že jeho země má rakety „Israel-striker“, které mohou zasáhnout židovský stát.

Autor: Elad Benari 26. září 2023 4:15

Mluvčí íránského ministerstva obrany, brigádní generál Reza Talaei-Nik, se pochlubil obrannými úspěchy země a tvrdí, že Írán má rakety, které mohou zasáhnout Izrael, píše Middle East Monitor.

„Írán je dnes hlavní obrannou mocností v regionu,“ řekl Talaei-Nik během slavnostního ceremoniálu k uctění památky padlých v íránsko-irácké válce. „Před válkou jsme byli sami, ale dnes se říká, že žádná rovnice v regionu nemůže být vyvážená bez Íránu; to je obranná síla, které bylo dosaženo.“

Poté prohlásil, že Írán vlastní přesné úderné rakety, které jsou schopny zasáhnout Izrael, včetně jedné pojmenované po zesnulém veliteli jednotek Quds Force generálu Kásemu Solejmaním, který byl zlikvidován při útoku amerického bezpilotního letounu v Iráku v lednu 2020.

„Dnes máme k dispozici rakety, které jsme pojmenovali ‚Israel-striker‘,“ uvedl Talaei-Nik podle Middle East Monitor. „Máme rakety typu Israel-striker; raketa Martyr Haj Qassem je raketa schopná zasáhnout Izrael.“

Írán se často chlubí svými vojenskými úspěchy, i když není vždy možné s jistotou určit, zda o těchto úspěších mluví pravdu.

V roce 2017 Islámská republika tvrdila, že představila tank domácí výroby, který „má schopnost odpalovat rakety a přesně je navádět“.

Předtím íránské Revoluční gardy tvrdily, že úspěšně otestovaly balistickou raketu typu Hormuz 2.

V srpnu Írán uvedl, že disponuje technologií pro výrobu nadzvukové řízené střely. O několik týdnů později zahájil cvičení, při němž testoval své schopnosti „elektronického boje“ proti maketám nepřátelských bezpilotních letounů, stíhaček a vrtulníků.

Před dvěma týdny zástupce velitele íránských Revolučních gard prohlásil, že Teherán vyrábí novou generaci hypersonických raket.

26.09.2023 05:37 Daniel Žingor109Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.