Praha Jeruzalém

Projekt má spojit zážitky z Beverly Hills a údolí Napa Valley.

Od: All Israel News 6. září 2023

Ve čtvrtek bude oficiálně otevřeno nové sídliště v jižním Judsku s názvem Givot Eden (Eden Hills).

Slavnostní otevření proběhne téměř 23 let po jeho prvním schválení a čtyři roky po zahájení výstavby. Očekává se, že tento týden obdrží klíče od svých nových domovů přibližně 80 rodin.

Čtvrtečního slavnostního otevření se zúčastní prezident Isaac Herzog, ministr vnitra Moše Arbel a předseda regionální rady Mateh Jehuda Niv Wiesel.

Po slavnostním ceremoniálu obdrží první rodiny klíče od svých nových domů a budou obývat první dokončené domy.

Osada se nachází v srdci údolí Elah, v místě biblického příběhu o bitvě Davida s Goliášem.

Stejně jako v biblických dobách je i dnes tato oblast známá svou produkcí vína, díky čemuž se jí od jednoho z developerů dostalo označení „izraelské údolí Napa“.

Obec je smíšenou komunitou složenou ze sekulárních, tradičních i věřících rodin a bude zahrnovat obchodní zónu, kulturní budovy a synagogu.

Osada se nachází v blízkosti zelené linie, která odděluje území kontrolované Izraelem od území kontrolovaného Palestinskou samosprávou.

Místo bylo vybráno před několika desetiletími jako součást plánu na osídlení židovským obyvatelstvem podél Zelené linie, který prosazoval tehdejší premiér Ariel Šaron.

V okolí osady se nachází několik archeologických nalezišť z biblického až byzantského období a také několik oblastí důležitých pro ochranu místní fauny.

Výstavba osady byla několik let zdržována ekologickými skupinami, které se stavěly proti snahám o její výstavbu kvůli jejímu umístění v oblasti, která byla plánována jako přírodní rezervace.

K obci byl postaven speciální most s nadjezdem, který měl umožnit průchod volně žijícím živočichům údolím, aniž by je ohrožovala doprava přijíždějící a odjíždějící z obce.

07.09.2023 05:52 Daniel Žingor108Zdroj: All Israel news

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.