Praha Jeruzalém

Arabské noviny informovaly, že Egypt a USA se snaží zabránit eskalaci mezi Izraelem a palestinskými teroristickými skupinami.

Autor: Dalit Halevi 3. září 2023 21:03

Noviny al-Arabí al-Džadíd s odvoláním na egyptské zdroje uvedly, že americká vláda v posledních dnech vedla jednání s několika regionálními faktory v čele s Egyptem, aby zabránila totální konfrontaci ve světle amerických a izraelských obav z role, kterou by v ní sehrál Írán.

Podle egyptských zdrojů „americká administrativa vede intenzivní rozhovory s egyptskými představiteli s cílem vyvinout tlak na Hamás a palestinský Islámský džihád, aby zastavily své boje na Západním břehu Jordánu, a to kvůli pocitu, že dochází k pokusům o zažehnání libanonské fronty a nátlaku na okupační vládu v souladu s íránským programem“.

Egyptský představitel rovněž uvedl, že Egypt „se podílí na pokusu zastavit izraelské plány na úder proti Hamásu zavražděním (Saleha) al-Arouriho, který se nachází v Libanonu a kterého viní z eskalace na Západním břehu“.

Al-Arouri působí jako zástupce vůdce Hamásu a je zodpovědný za řízení vojenských a teroristických operací organizace v Judeji a Samaří.

Tento představitel rovněž uvedl, že představitelé egyptského generálního zpravodajského aparátu požádali Izrael, aby se zdržel veřejných prohlášení v této věci, aby zastavil svůj bezpečnostní plán, který by přenesl konfrontaci mimo Judsko a Samaří, a aby nezasahoval proti vůdcům Hamásu a Džihádu mimo Judsko a Samaří.

Souběžně se egyptští představitelé spojili s vedením Hamásu a objasnili závažnost izraelských záměrů zasáhnout představitele organizace v Libanonu, počínaje al-Arúrim.

V této souvislosti jeden z vysokých představitelů Hamásu prohlásil, že bezpečnost kolem al-Arúrího byla posílena a jeho pohyb a setkávání jsou utajovány.

04.09.2023 05:38 Daniel Žingor158Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.