Praha Jeruzalém

Chris Smith (R-NJ), který vede podvýbor Sněmovny reprezentantů pro globální zdraví, globální lidská práva a mezinárodní organizace, uvedl, že tato záležitost „vyvolává znepokojivé otázky“.

Od: JNS, 28. září 2023

Centrum pro výzkum a terénní studie ve Phoenixu – spojené s Islámskou univerzitou v Gaze, které obdrželo grant ve výši 90 000 dolarů od amerického ministerstva zahraničí – má podle zprávy listu Washington Examiner z 27. září vazby na dva subjekty, které Spojené státy označily za teroristické skupiny.

Centrum, které je zdánlivě charitativní organizací, obdrželo 60 000 dolarů z federálních fondů USA na aktuální projekt, jehož cílem je „dále podporovat rozmanitost, rovnost, inkluzi a přístupnost“ a „zvyšovat znalosti a dovednosti Palestinců v oblasti veřejného vystupování, vyprávění příběhů a digitálních sítí“. Další grant – tento ve výši 30 000 USD – podporuje aktuální projekt, jehož cílem je „zvýšit povědomí o trendech v oblasti IT a poskytnout cílovým skupinám příležitosti k navázání kontaktů se zaměstnavateli v oblasti IT v Evropě a Asii“.

Centrum Phoenix se věnuje i dalším druhům networkingu, mimo jiné s Palestinským islámským džihádem a Lidovou frontou pro osvobození Palestiny, které jsou již více než 25 let na seznamu zahraničních teroristických organizací ministerstva zahraničí.

Na akci pořádané centrem 19. září 2022 vystoupil vysoce postavený člen Palestinského islámského džihádu, který vyzýval k „vyvražďování“ Židů, a fotografie na webových stránkách centra zachycují místnost vyzdobenou vlajkami Lidové fronty pro osvobození Palestiny, uvádí Examiner s odvoláním na NGO Monitor. Na další akci v roce 2022 se zúčastnil další vysoce postavený člen PFLP a čtyři členové PIJ.

Reprezentant Chris Smith (R-NJ), který vede podvýbor Sněmovny reprezentantů pro globální zdraví, globální lidská práva a mezinárodní organizace, řekl Examineru, že financování centra ministerstvem zahraničí je „hluboce znepokojující a vyvolává znepokojivé otázky“.

„Ministerstvo zahraničí by v žádném případě nemělo posílat peníze amerických daňových poplatníků na dotování teroristických seminářů a konferencí, které jsou vyzdobeny vlajkami teroristických organizací a plakáty známých teroristů, kteří aktivně usilují o vyvraždění Židů a zničení Izraele,“ řekl.

„Nehledě na to, že je naprostá hloupost si myslet, že palestinští teroristé budou reagovat na programy DEI,“ napsal republikán Brian Mast (R-Fla.), přičemž použil zkratku pro diverzitu, rovnost a inkluzi. „Je mezinárodní ostudou, že Bidenova administrativa aktivně financuje násilné protiizraelské skupiny v Gaze a na Západním břehu Jordánu. Stojím na straně Izraele, tečka.“

29.09.2023 05:06 Daniel Žingor79Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    2. 10. 2023

    Odpovědět

    Podporuje a púodporovat ji bude. Jde-li palestinské Araby, svět neví co znamená slovo soudnost.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.