Praha Jeruzalém

Česká ministryně obrany Jana Černochová reagovala na rezoluci Valného shromáždění OSN, která drtivou většinou hlasů vyzvala k příměří, aniž by zmínila Hamás.

Od: Israel National News 29. října 2023 12:06

Česká ministryně obrany Jana Černochová ostře odsoudila OSN za její reakci na válku proti Izraeli, kterou zahájil Hamás, a vyzvala Českou republiku k vystoupení z OSN poté, co Valné shromáždění drtivou většinou přijalo rezoluci vyzývající Izrael k ukončení odvetných opatření proti Hamásu, aby teroristická organizace zůstala u moci poté, co 7. října zmasakrovala přes 1400 Izraelců.

„Přesně před třemi týdny Hamás zavraždil více než 1 400 Izraelců, což je v přepočtu na počet obyvatel více obětí, než kolik jich zavraždila militantní islamistická organizace al-Káida 11. září 2001 v USA. A proti bezprecedentnímu teroristickému útoku spáchanému teroristy Hamásu se postavilo pouze 14 zemí, včetně té naší, což je jasné a pochopitelné!“ uvedla Černochová.

„Stydím se za OSN. Podle mého názoru – Česká republika nemá co očekávat od organizace, která podporuje teroristy a nerespektuje základní právo na sebeobranu. Vystupme z ní,“ dodala.

Minulý týden vystoupil před Valným shromážděním izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan a řekl, že „tisíce minometů a raket Hamásu byly vypáleny bez rozdílu a barbarští a krutí teroristé Hamásu vtrhli do Izraele s cílem brutálně zavraždit každou živou bytost, na kterou narazí. Byl to dobře naplánovaný a promyšlený útok nacistických vrahů, kteří vraždili lidi v jejich postelích. Na hudebním festivalu divoce stříleli do stovek mladých lidí a upalovali je zaživa. Zrůdy z Hamásu znásilňovaly ženy a děti, mučily nemluvňata, děti byly vražděny před zraky svých rodičů a rodiče před zraky svých dětí.“

Kromě toho řekl: „Uplynulo dvacet dní a Izrael stále počítá své mrtvé. Trvalo týdny, než se podařilo posbírat všechna těla. Některá těla byla spálena jako kusy uhlí – je téměř nemožné je identifikovat.“

„Přesto tato rezoluce ani nejmenuje Hamás, jako by tato válka začala sama od sebe,“ řekl Erdan.

29.10.2023 12:08 Daniel Žingor289Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

7 komentářů

 1. Michal

  1. 11. 2023

  Odpovědět

  Obrana by jistě bez OSN měla volnější ruce, ale jsou další resorty které diplomatické struktury potřebují. Navíc na OSN je vidět kam až rusko dosáhne,

 2. Petr Moravec

  31. 10. 2023

  Odpovědět

  Překvapení, údiv a obdiv - jediný politik na celém světě z jedné malé země, žena, řekla bez bázně to, co mělo zaznít od politických "špiček" už hodně dávno. Klobouk dolů paní Černochová, vážím si Vás za to. Bez ohledu na reálnost či užitečnost takového kroku, projevila jste velkou odvahu a to je dnes velmi vzácné. Děkuji !

  • Daniel Žingor

   31. 10. 2023

   Odpovědět

   Ze dneška mám informace, že to velmi kvitují "běžní Izraelci" a při hovorech s námi Čechy je to první téma, které s vděčností otevírají...

 3. Martin Zikeš

  29. 10. 2023

  Odpovědět

  Naprosto souhlasím s ministryní Černochovou. OSN jenom hájí teroristy a nic nepodniká. Je to zkostnatělá organizace, která by chtěla úplnou reorganizaci a dát jí jinou duchovní náplň. Jinak je úplně zbytečná!

 4. Jan Hora

  29. 10. 2023

  Odpovědět

  OSN je v lepším případě zbytečná, nicméně tohle je nereálné, ač pěkné.

 5. Andy

  29. 10. 2023

  Odpovědět

  Je to tak. Poslední hlasování bylo tristní, jen zástupce ČR velice mile překvapil.

 6. Jaromír Vykoukal

  29. 10. 2023

  Odpovědět

  tak trochu splašené. OSN je k ničemu už dlouhé roky. Členové rady bezpečnosti - ti stálí - jde o Čínu, Francii, Ruskou federaci, Spojené království a USA, si desítky let dělají po světě co chtějí. Napadnou kohokoliv, bombardují kohokoliv, podporují rozvraty jiných zemí, prostě škoda mluvit. Pro svět by bylo nejlepší kdyby toto neužitečné společenství zvané OSN zaniklo, nemá na nic vliv, a dávno ztratilo jakýkoliv kredit. Čekat od OSN cokoliv proizraelského je nesmysl. Počkám si na tu smršť rezolucí, co ho začnou odsuzovat a které už se zcela jistě ůíšou.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.