Praha Jeruzalém

Ministr Šlomo Karhi přijel v rámci vládní delegace do saúdskoarabského Rijádu a v saúdském hlavním městě se zúčastnil svátečních modliteb.

Od: Israel National News 3. října 2023, 10:21

Ministr komunikací Šlomo Karhi (Likud), který je během svátku Sukot (Svátek stánků) na návštěvě saúdskoarabského Rijádu, byl v úterý ráno natočen, jak se účastní ranních modliteb a jak se účastní slavnostní modlitby „Hošanot“.

„Je to dojemné,“ napsal Karhi na Twitteru: „Modlitba se svitkem Tóry a Čtyřmi druhy v Saúdské Arábii.“

„Okna v Danielově domě byla otevřena směrem k Jeruzalému, kvůli modlitbám. I zde, v Rijádu, jsme si vydobyli modlitbu s okny otevřenými směrem k Jeruzalému. Přeji vám šťastné svátky.“

Karhi je součástí oficiální delegace, která je v současné době na návštěvě Saúdské Arábie, kde se účastní konference Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO).

Delegaci vede ministr cestovního ruchu Haim Katz (Likud). V rozhovoru pro i24NEWS den po přistání v Rijádu se Katz podělil o poznatky o rozvíjejících se vztazích mezi Izraelem a Saúdskou Arábií a popsal atmosféru v Saúdské Arábii jako „velmi vřelou“ a připomínající „procházku po Tel Avivu“.

„Můj pocit je, že začala aférka, ale bude trvat nějaký čas, než se vyvine ve vztah,“ řekl a dodal: „Pokud dojde k mírové dohodě se Saúdskou Arábií, bude to vřelý mír.“

04.10.2023 05:10 Daniel Žingor50Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.