Praha Jeruzalém

Velvyslanec Erdan: Generální tajemník OSN, který projevuje pochopení pro masové vraždění dětí, žen a starců, není vhodný pro vedení OSN.

Od: Israel National News 24. října 2023, 18:51

Izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan požadoval, aby generální tajemník OSN Antonio Guterres odstoupil poté, co Guterres prohlásil, že masakr více než 1 400 Izraelců, který provedl Hamás, „se neodehrál ve vakuu“.

„Generální tajemník OSN, který projevuje pochopení pro kampaň masového vraždění dětí, žen a starých lidí, není způsobilý vést OSN. Vyzývám ho, aby okamžitě odstoupil. Nemá žádné ospravedlnění ani smysl mluvit s těmi, kdo projevují soucit s nejstrašnějšími zvěrstvy páchanými na občanech Izraele a židovském národě. Na to prostě nejsou slova,“ řekl Erdan.

Již dříve Erdan uvedl: „Šokující projev generálního tajemníka OSN na zasedání Rady bezpečnosti, zatímco na celý Izrael jsou odpalovány rakety, přesvědčivě a nade vší pochybnost prokázal, že generální tajemník je zcela odtržen od reality v našem regionu a že masakr spáchaný nacistickými teroristy z Hamásu vnímá zkresleně a nemorálně. Jeho prohlášení, že „útoky Hamásu se neodehrály ve vzduchoprázdnu“, vyjadřuje pochopení pro terorismus a vraždění. To je opravdu nepochopitelné. Je opravdu smutné, že šéf organizace, která vznikla po holocaustu, zastává tak strašné názory. Je to tragédie!“

Ve svém projevu na dnešním (úterním) zasedání Rady bezpečnosti OSN věnovaném válce s Hamásem Guterres prohlásil, že „je důležité také uznat, že útok Hamásu se neodehrál ve vakuu. Palestinský lid byl 56 let vystaven dusivé okupaci. Viděli, jak jejich půdu postupně pohlcují osady a sužuje násilí, jak je jejich ekonomika dusí, jak jsou jejich lidé vysídlováni a jejich domovy demolovány. Jejich naděje na politické řešení jejich tíživé situace se rozplývají.“

V reakci na Guterresův projev oznámil izraelský ministr zahraničí Eli Cohen, že generálního tajemníka OSN bojkotuje a odmítne se s ním setkat.

25.10.2023 05:54 Daniel Žingor211Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Andy

    26. 10. 2023

    Odpovědět

    Je zajímavé, že např. stovky raket, jež byly během uplynulých let (resp. desetiletí) vypáleny z oblasti Gaza do Izraele, ty ponechávaly pana generálního tajemníka celkem v klidu.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.