Praha Jeruzalém

NA HRANICI LEBANONU – Nepřekvapuje mě, že se evangelikální křesťané ptají, zda strašlivá válka, kterou je Izrael nucen právě teď vést, není naplněním biblického proroctví a znamením konce dnů.

Autor: Joel C. Rosenberg 26. října 2023

Velmi překvapivé pro mě je, že stejné otázky si klade stále více ortodoxních i sekulárních izraelských Židů.

Proč se ptají?

Protože nic podobného jako tuto válku za celý svůj život neviděli.

Protože krutost a překvapivost této války se nepodobá ničemu, co kdy poznali nebo si představovali.

Protože se obávají, že se válka z velmi špatné stane mnohem, mnohem, mnohem horší – včetně masivní eskalace s Íránem a Hizballáhem.

A protože se snaží pochopit nepochopitelné, kladou si otázku, zda Bible – a zejména biblická proroctví – nabízí nějaké solidní a přesvědčivé odpovědi.

V pondělí jsem se vydal sem na izraelsko-libanonskou hranici, abych informoval o sílících útocích Hizballáhu pro ALL ISRAEL NEWS a THE ROSENBERG REPORT, můj týdenní televizní pořad v hlavním vysílacím čase na TBN, který se bude vysílat dnes večer ve 21:00 východně.

Dnes jsem byl opět na severu země.

A kamkoli přijedu, stále nacházím Izraelce, kteří jsou naštvaní na svou vládu, že je neochránila.

A požadují, aby IDF nejen porazila Hamás, ale zároveň neutralizovala existenční hrozby, které představují íránský režim a Hizballáh.

A připravují se na „apokalyptickou“ válku biblických rozměrů.

Dnes večer se ve svém pořadu budu zabývat těmito zásadními otázkami.

Uslyšíte odborníky – velmi zkušené veterány z bojových a zpravodajských jednotek IDF – kteří se nebáli se mnou na záznamu říci, co se podle nich právě teď děje.

Co se podle nich musí stát dál, má-li Izrael přežít.

A co se podle nich stane, pokud Izrael nebude jednat rozhodně.

Chtějí vědět, proč Izrael dosud nezahájil plnou invazi do severní části Gazy.

Doufají, že je to proto, že IDF plánují zahájit masivní preventivní útok na íránská jaderná zařízení a Hizballáh.

Jsou však nervózní z toho, že premiér Benjamin Netanjahu a jeho válečný kabinet si nejsou jisti, jak postupovat.

Jak uvidíte dnes večer, Hizballáh pokračuje v útocích na izraelské vojenské pozice a civilní centra podél hranice.

Nejméně 64 izraelských měst podél libanonské hranice na severu bylo evakuováno – to je asi 100 000 Izraelců, kteří byli přesunuti mimo nebezpečí, včetně obyvatel největšího města na hranici, Kirjat Šmona.

Odborníci, s nimiž jsem hovořil, tvrdí, že Izrael musí na Írán a Hizballáh udeřit jako první, tvrdě a neúprosně, jinak se domnívají, že každý Izraelec v Galileji a v severním pásmu bude brzy povražděn stejně jako Izraelci na hranici s Gazou 7. října.

Ochotně připouštějí, že taková válka bude „apokalyptická“ a „zapálí region“, ale obávají se, že Izrael masovou invazi Hizballáhu doslova nepřežije.

Stejně tak nevěří, že Izrael může přežít rychlý únik Íránu, který již obohacuje uran na 84 %, a náhlé sestrojení plně funkčních jaderných zbraní.

„Dokážete si představit, kolik Izraelců zemře, pokud Írán, Hizballáh a Hamás získají bombu?“ řekl mi bývalý podplukovník zpravodajské služby IDF – Žid, nikoli křesťan.

„Čeká nás konec časů a konec Izraele“, pokud nedosáhneme „masivního vítězství“ nad obrovskými hrozbami, které představují Írán, Hizballáh a hrozby Hamásu, trval na svém.

Byl to nejstřízlivější rozhovor, jaký jsem kdy vedl s Izraelcem od doby, kdy jsem sem před 36 lety přijel studovat na univerzitu v Tel Avivu.

27.10.2023 04:39 Daniel Žingor873Zdroj: All Israel news

6 komentářů

 1. Michal

  16. 11. 2023

  Odpovědět

  I arabský svět se mění, a to je nejspíše tak krize která vyústila ve křeč struktur změnou ohrožených. Persie hraje o lepší pozici, obsazení Mekky a zjednání si úcty muslimů se vzdaluje. Turecko je chalífát už jen na internetu. Israel nedostal zemi zdarma ani v antice, není to Aljaška eskymáků, je to ohnisko mnoha procesů. K nároku státu Israel nelze smlčet nárok poutníků, oni bezejmení za tisíciletí pozvedli lokalitu nejen ke světové známosti, ale přinesli i vklad ekonomice. בשנה הבאה בירושלים

 2. F. Kaločay

  5. 11. 2023

  Odpovědět

  Veľkú hrozbu podľa mňa tisíce arabov a palestíncov v európe, ktorí spoločne za revu - Alah akbar…destabilizú a ohrozia naše spoločenstvo, bez rozdielu či si kresťan, žid, budhista…. Fero

 3. Andrea

  28. 10. 2023

  Odpovědět

  Čo sa týka vysielania - ALL ISRAEL NEWS a THE ROSENBERG REPORT, obrovská vďaka za link. Škoda, že neexistuje možnosť automatického prekladu videa, alebo prepis, ktorý by sa dal preložiť. Patrím do generácie, ktorá nevie dobre anglicky.

  • Aleš Kurečka

   29. 10. 2023

   Odpovědět

   Nejspíš to víte - v případě YouTube automatický překlad existuje. Stačí zapnout titulky a v nastavení vedle vybrat Angličtinu/Angličtinu (vytvořeno automaticky) a pak se objeví možnost Automatický překlad. Jen to obvykle neplatí pro živá, či čerstvě přidaná videa a je třeba nějaký ten den počkat...

 4. Andrea

  28. 10. 2023

  Odpovědět

  je úžasné, že čoraz viac ľudí začína rozumieť tomu, že čo sa deje v Izraeli je začiatok napĺňania biblických proroctiev. Ale nezabúdajte ani na prislubenia Boha pre Izrael. Zvyšok zachráni, Izrael nebude nikdy vyhládený úplne. Už teraz však plačem nad tými mnohymi, ktorí zahynu. Nad nenávisťou voči Židom vo svete. Lenze ešte teraz nepríde Argamagedon, apokalypticka bitka konca. Ešte neprišiel " mierotvorca", ktorý podpise falošný mier s Izraelom len preto,aby sa mohol vyhlásiť za boha a ktorý zvedie svet. My sa pozeráme na to, ako prichádzame k začiatku "Jakobovho suzenia"

 5. Milan Konejl

  27. 10. 2023

  Odpovědět

  Dane pokračuj, toto je velmi pravdivý rozhovor. Pán s tebou. Milan Konejl tč.Eilat

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.