Praha Jeruzalém

Zpráva Náboženské rady Tel Avivu ukazuje, že protesty proti modlitbám se konaly i v minjanech bez přepážek.

Od: Israel National News 3. října 2023, 19:24

Zpráva Náboženské rady Tel Avivu odhaluje, že během Jom Kipuru došlo k vážným výtržnostem v 18 minjaninech (modlitebních skupinách) ve městě, včetně modliteben, které získaly souhlas obce.

Podle zprávy se výtržností zúčastnilo 500 lidí a zahrnovaly mimo jiné vstup do stánků v plavkách, skandování „nacisté, vrazi dětí“, usazování žen na mužskou stranu a naopak i v minjanech bez přepážky (oddělující modlící se muže od žen).

V synagoze v Ramat Avivu gimmel protestující zničili mehitzu, přepážku, která byla postavena podle povolení uděleného Gaba’im.

V synagoze v Neve Avivim vtrhli protestující do modlitby, která se konala venku, a přitom křičeli, ženy začaly před shromážděnými tančit, protestující ničili vybavení, nenechali proběhnout modlitbu a křičeli „nacisté a vrazi dětí“.

Na policejním náměstí v centru Tel Avivu se konala modlitba bez přepážky, což však nezabránilo protestujícímu, aby v plavkách vstoupil do modlitebního stánku.

Komentátor Amit Segal, který tuto zprávu zveřejnil, napsal: „Kdyby to byla zpráva o modlitbách na Jom Kipur ve Stockholmu, Izrael by už dávno stáhl svého velvyslance zpět do Izraele ke konzultacím.“

04.10.2023 05:22 Daniel Žingor112Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

2 komentáře

 1. Jaromír Vykoukal

  4. 10. 2023

  Odpovědět

  No, řečeno v klidu, dění v Izraeli vypadá poslední dobou dost zajímavě...

  • Daniel Žingor

   5. 10. 2023

   Odpovědět

   ... mno vypadá zajímavě všude ve světě, proč by měl být Izrael výjimkou? Zajímavé bude daleko víc, jak se s tím Izrael vypořádá...

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.