Praha Jeruzalém

Příslušníci praporu Daraj Tuffah sehráli významnou roli při invazi a vražedném útoku na Izrael 7. října.

Od: Israel National News 26. října 2023, 19:51

Na základě přesných zpravodajských informací IDF a ISA zasáhly stíhačky IDF tři vysoce postavené operativce Hamásu z jeho praporu Daraj Tuffah. Teroristé se podíleli na předchozích útocích proti Izraeli.

Teroristé, na které byl útok namířen, byli:

– Rifaat Abbas, velitel batalionu.

– zástupce velitele batalionu, Ibrahim Jadba

– velitel bojové podpory, Tarek Maarouf

Prapor Daraj Tuffah je praporem městské brigády Hamásu v Gaze, která je považována za nejvýznamnější brigádu teroristické organizace Hamás. Příslušníci tohoto praporu sehráli významnou roli při invazi a vražedném útoku na Izrael 7. října.

Dnes (ve čtvrtek) bylo oznámeno, že IDF a ISA zabily zástupce vedoucího zpravodajského ředitelství Hamásu, který byl spolu s Jahjou Sinwarem zodpovědný za plánování masakru ze 7. října.

Na základě přesných zpravodajských informací IDF a ISA zasáhly stíhačky IDF zástupce vedoucího zpravodajského ředitelství Hamásu Šádího Barúda.

Šádí Barúd, který dříve působil jako vedoucí střediska řízení palby v operační jednotce Hamásu, plánoval barbarské útoky ze 7. října, při nichž bylo zavražděno 1 400 Izraelců a přes 200 jich bylo zajato spolu s vůdcem Hamásu v Gaze Jahjou Sinwarem. Barud dříve působil jako velitel praporu Hamásu v Chán Júnisu a byl zodpovědný za plánování četných teroristických útoků proti izraelským civilistům.

Poté Barud zastával několik funkcí ve vojenské rozvědce Hamásu a byl zodpovědný za informační bezpečnost. Do dnešního dne byl zodpovědný za vztahy se zpravodajskými službami Hamásu.

27.10.2023 04:12 Daniel Žingor112Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.