Aliance pro Izrael (API) vyzvala ke zrušení palestinského velvyslanectví v Praze, v důsledku bezprecedentních útoků palestinských teroristů na izraelské obyvatele i v souvislosti s dlouhodobou podporou terorismu ze strany Palestinské samosprávy.
Poslanci a poslankyně sdružení ve sněmovní skupině „Spojenci Izraele“ vyslovili ústy předsedy této skupiny – poslance Miloslava Janulíka, svou plnou podporu návrhu na zrušení palestinského diplomatického zastoupení v ČR a výzvy API v této věci. Poslanec M. Janulík téma možného zrušení palestinské ambasády v Praze již zmínil na jednání Poslanecké sněmovny 10. 10. 2023, v rámci projednávání usnesení PS v reakci na teroristické útoky vůči Izraeli, v němž sněmovna jednomyslně všemi hlasy přítomných vyjádřila Izraeli svou plnou podporu a odsoudila palestinský terorismus.
Na půdě sněmovny bude téma zrušení palestinského velvyslanectví diskutováno i v nejbližších dnech, kdy budou v této věci vedle poslanců PSP osloveni také ministr zahraničních věcí, premiér a další představitelé vlády.
Vzhledem ke stále se objevujícím detailnějším informacím o krutostech a nelidských hrůzách, jež palestinští teroristé na obyvatelích Izraele páchali, věříme, že důvody, proč je nepřijatelné v ČR tolerovat velvyslanectví neexistujícího státu se silnými vazbami na terorismus, budou stále zřejmější.
Za API (Alianci pro Izrael)
JUDr. Tomáš Kraus, JUDr. Michal Pacovský, RNDr. Mojmír Kallus, Denis Doksanský




Scarlett Johansson: „Bylo mi řečeno, abych nenatáčela film o holocaustu.“
Poprvé od zničení chrámu zpívali Levité na Chrámové hoře
Netanjahu smetl Mamdaniho výhrůžku ze stolu: Samozřejmě, že přijedu do New Yorku
Yasser Abu Shabab byl ubit k smrti členy vlastní milice
Hamas se obává své vlastní likvidace: Zakázány jsou dokonce i klimatizace
Papež Leo: „Palestinská státnost je jediným řešením“
Zpráva: Shin Bet nevěděla o festivalu Nova v noci před masakrem
Dcera člena Hamásu se osvobodila od kultu smrti a hledá nový život
Existenční ohrožení Izraele se posunulo za jeho hranice
Hadrianova kletba se vrací – Palestina je Judea
Mamdani již prohlásil Židy za občany druhé třídy
Lež o genocidě: Co se ve skutečnosti děje v Gaze
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Děkujeme za podporu: Seznam nejvíc proizraelských zemí v roce 2024
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
USA, Izrael a Ukrajina
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data




jiří svoboda
3. 11. 2023
Bez jakýchkoli výhrad podporuji myšlenku, aby zastupitelský úřad Palestiny v České republice byl zrušen a to neprodleně, jelikož se ke zvěrstvům, srovnatelným s nacistickými zločiny, nevyjádřili diplomaté tohoto úřadu s dostatečným odsouzením. Právním důvodem, který je už léta zřetelný, je skutečnost, že jde o zastupitelský úřad reprezentující neexistující stát.
Andy
28. 10. 2023
Už aby to bylo!