Praha Jeruzalém

Vzkaz zveřejněný ve skupině protivládních demonstrantů na sociálních sítích varuje, že násilí na Jom Kipuru vážně ovlivnilo podporu protestů.

Od: Israel National News 30. září 2023, 22:43

Organizátoři sobotních protivládních protestů v Izraeli hlásí nízkou účast a vážné poškození svého image v návaznosti na události na Jom Kipur v Tel Avivu.

„Přátelé, potřebujeme vás na dnešní pochod,“ stálo v sobotu odpoledne ve zprávě levicové skupiny Plugot Haza’am (doslova „Společnosti hněvu“). „Naše situace není dobrá, je nás málo tváří v tvář problematické realitě.“

„Protest je od minulého týdne dost (zasažen) veřejnou kritikou opozice na Jom Kipur a neshodami, které mezi námi vznikly, mezi dobrými aktivisty, kteří zašli do extrému a bojovali proti obsazení Dizengoffova náměstí v Tel Avivu mesiány, a vůdci, kteří byli sami právem šokováni ze ztráty podpory veřejnosti.“

„Zvláště teď, více než kdy jindy, musíme zvednout hlavu, podpořit a dodat sílu a povzbuzení a opustit klimatizaci a Netflix, přijít k McDonald’s Kaplan v černém oblečení už o půl sedmé, abychom pochodovali s námi a dál varovali před mesianistickým a lživým fašismem, který rychle ovládl Izrael.“

Na Jom Kipur levicoví demonstranti zabránili jomkipurské bohoslužbě s odděleným sezením pro muže a ženy Dizengoffově náměstí v Tel Avivu. Protestující, kteří na místo dorazili, se postavili účastníkům bohoslužby, zničili přepážku z izraelských vlajek a odstranili židle, které tam organizátoři umístili.

Modlitba byla nakonec zastavena a přesunuta do boční ulice a jeden z demonstrantů byl zadržen k výslechu. Skupina protestujících demonstrovala před policejní stanicí, kde byl protestující vyslýchán.

01.10.2023 05:39 Daniel Žingor84Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

1 komentář

  1. Jaromír Vykoukal

    2. 10. 2023

    Odpovědět

    To je jasné - když se na dobře míněnou věc nabalí idioti, nakoenc tu dobrou věc utopí... to známe z celé Evropy. A nyní tento objev udělal i Izrael.

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.