Praha Jeruzalém

Americký prezident vyzývá k „pauze“ v bojích, aby byl čas na osvobození rukojmích zadržovaných Hamásem.

Od: Israel National News 2. listopadu 2023, 4:52

Americký prezident Joe Biden ve středu vyzval k „pauze“ v bojích v pásmu Gazy, aby byl čas na osvobození rukojmích zadržovaných Hamásem, ačkoli se zastavil u výzvy k úplnému příměří.

Biden svými poznámkami reagoval na protestujícího, který ho během politického benefičního večera v Minnesotě hecoval: „Potřebuji, abyste okamžitě vyzval k zastavení palby.“

„Myslím, že potřebujeme pauzu,“ odpověděl Biden a dodal: „Pauza znamená dát čas na to, abychom dostali vězně ven.“

Zpočátku nebylo jasné, zda Biden myslel rukojmí, když řekl „vězně“. Bílý dům později upřesnil, že Biden měl skutečně na mysli rukojmí, které Hamás zadržoval po útoku na Izrael 7. října.

Biden si také připsal zásluhy za to, že přiměl premiéra Benjamina Netanjahua, aby poskytl čas na „vyvedení vězňů“ před zahájením pozemní invaze, a že přesvědčil egyptského prezidenta Abdela Fattáha as-Sísího, aby nechal cizince a zraněné palestinské Araby opustit Gazu přes hraniční přechod Rafáh.

„Chápu ty emoce,“ pokračoval Biden a dodal: „Pro Izraelce je to neuvěřitelně složité. Je to neuvěřitelně komplikované i pro muslimský svět.“

Biden uvedl, že podporuje dvoustátní řešení, ale zároveň hájí právo Izraele jít po Hamásu.

„Skutečnost je taková, že Hamás je teroristická organizace. Plošná teroristická organizace,“ zdůraznil.

Na jedné z akcí dříve ve středu Biden řekl, že ho povzbudilo, že se zvýšilo tempo pomoci proudící do Gazy. Vyzval také Izrael, aby vedl vojenské operace „způsobem, který je v souladu s mezinárodním humanitárním právem a který upřednostňuje ochranu občanů“.

02.11.2023 05:28 Daniel Žingor137Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.