Praha Jeruzalém

Otec majora Mosheho Yedidya Leitera vyzval amerického prezidenta, aby nechal Izrael nerušeně bojovat proti Hamásu. „Dovolte nám dělat to, co umíme a co musíme dělat: porazit zlo.“

Od: Israel National News 12. listopadu 2023 18:04

Yehiel Leiter, otec majora Mošeho Yedidya Leitera, který o víkendu padl v boji proti teroristům v pásmu Gazy, vzdal během nedělního pohřebního obřadu na vojenském hřbitově Mount Herzl v Jeruzalémě svému synovi čest a poslal vzkaz americkému prezidentovi Joe Bidenovi.

„Máme dvě společné věci, já a vy,“ řekl otec anglicky na adresu amerického prezidenta, „číslo jedna – oba jsme se narodili ve Scrantonu v Pensylvánii, já mám stále svůj bankovní účet v PNC Bank na Joe Biden Boulevard. Moje maminka, ať žije do 120 let, žije ve Scrantonu, je to pravá Scrantonanka a moji prarodiče z matčiny strany jsou oba pohřbeni ve Scrantonu,“ poznamenal.

„Druhá věc, kterou máme společnou, je, že od minulého pátku jsem stejně jako vy pozůstalý rodič; vy jste přišel o syna a já o syna,“ dodal.

„Takže máme dvě společné věci. Proto jsem si dovolil to udělat. Abyste věděl, že protože jste ztratil syna, znáte bolest, kterou teď cítím já. Ten trýznivý pocit temnoty, bodání u srdce, touhu znovu obejmout svého chlapce, mluvit s ním o životě, radit mu s kariérou. Je toho hodně, co bych vám mohl říct o tom, jak byl výjimečný. Jeho patnáct let u speciálních jednotek, na medicíně, manažer dvou podniků, vzdělávací instituce, otec šesti dětí, svou smrtí přišel o syna, který se narodil teprve před třemi měsíci a který nikdy nepozná svého otce, Ale o tom bychom si možná mohli promluvit někdy později.“ Prohlásil Leiter.

Otec pokračoval: „To, co vám chci tady a teď říct o našem drahém Moše, je, že bojoval váš boj, pane prezidente. Bojoval náš boj. Položil svůj život, aby se barbaři nedostali přes brány demokracie a židovsko-křesťanských západních hodnot. Bojoval za lidskou svobodu a proti všem lžím a zkreslením popíračů svobody, kteří svými dvojsmyslnými řečmi obelhali tolik Američanů. Bojoval proti Hamasu-ISIS.

Nyní se proslýchá, že vyvíjíte nátlak na Izrael, aby se zdržel, aby zastavil ofenzívu. Pokud jsou tyto zvěsti pravdivé, uctivě vás žádám, zde na hrobě mého syna, přestaňte, ustupte, pane prezidente, netlačte na nás. Nechte nás dělat to, co umíme a co musíme dělat: porazit zlo. Toto je válka světla proti temnotě, pravdy proti lži, slušnosti proti vražednému barbarství,“ prohlásil.

Yehiel uzavřel: „Vezměte to od jednoho jasně mluvícího Scrantončana k druhému: tuhle válku vyhrajeme, ať už s vámi, nebo bez vás. Vyhrajeme to s přehledem. Ještě nikdy nebyl lid Izraele tak jednotný. Tohle je naše práce, od toho je židovský národ na světě: napravit svět! Někdy je k nápravě světa zapotřebí síly a moci. Můj Moše zemřel pro věc, stůjte při nás, pane prezidente. Možná, jak čteme v biblické knize Ester, právě proto jste vůdcem svobodného světa. Celá vaše dlouhá a slavná vůdcovská kariéra byla přípravou právě na tento okamžik. Ti, kdo stojí s námi, budou požehnáni. Ti, kteří s námi nebudou stát, selžou. Postavte se na stranu Mošeho, který miloval Ameriku a během své služby v armádě dokonce absolvoval výcvik u Delta Force.“

13.11.2023 06:07 Daniel Žingor227Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.