Praha Jeruzalém

Podle zahraničních zdrojů drží desítky rukojmích Islámský džihád nebo jednotliví Gazané, kteří nejsou napojeni na teroristické skupiny.

Od: Israel National News 27. 11. 2023 15:46

Zahraniční politické zdroje dnes odpoledne (v pondělí) v arabštině sdělily televizi CNN, že více než 40 rukojmích, kteří byli uneseni během masakru 7. října, zadržují jiné skupiny než Hamás.

Desítky rukojmích jsou údajně v rukou teroristické organizace Islámský džihád, zatímco blíže nespecifikovaný počet drží občané Gazy, kteří nejsou spojeni s teroristickou organizací.

Zdroj rovněž poznamenal, že se seznamem rukojmích, kteří mají být dnes propuštěni, je spojen problém, který může jejich propuštění oddálit.

Izraelští představitelé potvrdili, že se seznamem existuje problém, a uvedli, že Izrael nebude akceptovat situaci, kdy Hamás poruší podmínky dohody o rukojmích.

Seznam předložený Hamásem obsahuje pouze jedenáct osob, včetně devíti dětí a dvou starších žen, což je méně než 13 osob z předchozích skupin, které byly propuštěny. Izrael navíc nesouhlasí s rozdělením rodin, které jsou drženy jako rukojmí.

Dvě takové rodiny byly rozděleny, když byla v sobotu propuštěna druhá skupina rukojmích. Izrael se proti tomu ohradil, ale přesto souhlasil s přijetím třetí a čtvrté skupiny rukojmích.

Hamas dosud propustil 40 Izraelců a 18 thajských státních příslušníků. Každý den bylo propuštěno třináct Izraelců a další rukojmí, který je rusko-izraelským občanem, byl propuštěn na žádost ruského prezidenta Vladimira Putina, který Hamás od masakru 7. října podporuje.

28.11.2023 05:00 Daniel Žingor172Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.