Praha Jeruzalém

Návrh zákona prošel minulý týden Sněmovnou reprezentantů, ale demokraté jsou proti, protože nezahrnuje také pomoc Ukrajině.

Od: Israel National News 8. listopadu 2023 6:49

Demokraté v americkém Senátu v úterý zablokovali snahu republikánů o rychlé schválení návrhu zákona o poskytnutí mimořádné pomoci Izraeli, informuje agentura Reuters.

Návrh zákona minulý týden prošel Sněmovnou reprezentantů, ale demokraté jsou proti němu kvůli tomu, že neposkytuje pomoc Ukrajině ve válce proti Rusku.

Podle návrhu zákona, který předložili republikáni ve Sněmovně reprezentantů, budou finanční prostředky na pomoc Izraeli přerozděleny z peněz, které byly určeny pro daňový úřad v rámci zákona prezidenta Joea Bidena o snížení inflace.

Vůdce senátní většiny Chuck Schumer označil návrh sněmovny reprezentantů za „hluboce chybný návrh“, kterým se Senát nebude zabývat.

Demokraté zdůrazňují důležitost poskytnutí pomoci Ukrajině i Izraeli, a to kromě humanitární pomoci, financování bezpečnosti hranic a peněz na potlačení Číny v Indopacifiku, které byly v žádosti o financování ve výši 106 miliard dolarů, kterou minulý měsíc zaslal Kongresu prezident Joe Biden.

Obvinili také republikány ve Sněmovně reprezentantů, že s krizí v Izraeli hrají politiku a zdržují pomoc židovskému státu tím, že podporu vážou na snížení financování finančního úřadu.

Návrh zákona Sněmovny reprezentantů by poskytl 14,3 miliardy dolarů Izraeli v reakci na smrtící útok Hamásu ze 7. října, ale zároveň by stejnou částku zkrátil pro IRS. Tyto prostředky by zahrnovaly 4 miliardy dolarů na pořízení izraelských obranných systémů Iron Dome a David’s Sling, které mají čelit hrozbám raket krátkého doletu, a také některé převody vybavení z amerických zásob.

Aby se legislativa stala zákonem, musí projít Senátem ovládaným demokraty i Sněmovnou reprezentantů, kde mají většinu republikáni, a musí ji podepsat Biden. Bílý dům uvedl, že Biden bude návrh zákona Sněmovny vetovat.

Představitelé Senátu píší vlastní návrh zákona o dodatečném financování a doufají, že jej předloží již tento týden.

08.11.2023 06:36 Daniel Žingor176Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.