Praha Jeruzalém

Ministr obrany o odhalení, že Hamás držel rukojmí pod nemocnicí v Gaze: Budeme pokračovat v operacích proti Hamásu – ISIS v Gaze.

Od: Israel National News 13. listopadu 2023, 23:24

Ministr obrany Yoav Gallant se v pondělí večer vyjádřil k odhalení IDF, že Hamás držel rukojmí pod nemocnicí v pásmu Gazy.

„Dnes večer – svět se přesvědčil o tom, co víme už léta. Teroristická organizace Hamás cynicky vybudovala teroristickou základnu pod nemocnicí ‚Rantisi‘ v Gaze, stejně jako to dělá v dalších nemocnicích a civilních institucích,“ řekl Gallant.

„Vojáci IDF odhalili pod nemocnicí velitelské centrum Hamásu. Místo lékařského vybavení nalezly munici, výbušniny a jasné známky toho, že zde byla držena izraelská rukojmí – včetně kojenců,“ dodal.

„Budeme pokračovat v operacích proti Hamásu – ISIS Gazy, a zajistíme, aby žádná teroristická základna v celé Gaze nezůstala nedotčena. Všichni civilisté, kteří se nacházejí v blízkosti těchto teroristických ohnisek, mohou být v nebezpečí a vyzýváme je, aby se evakuovali do bezpečné zóny v jižní oblasti Gazy,“ zdůraznil ministr obrany.

Mluvčí IDF Daniel Hagari se v pondělí zapojil do operace uvnitř dětské nemocnice v Rantisi, kde osobně zdokumentoval konkrétní důkazy o tom, že Hamás využívá nemocnice jako nástroj války.

Hagari uvedl, že IDF našla známky toho, že Hamás drží v nemocnici rukojmí, a že IDF sice tuto záležitost vyšetřuje, „ale máme také zpravodajské informace, které to potvrzují“.

14.11.2023 05:54 Daniel Žingor348Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

1 komentář

  1. Zdeněk Hanák

    14. 11. 2023

    Odpovědět

    Díky Bohu, že Israel se už dostal tak daleko a pokračuje. Ale co ti rukojmí, už zachránili nějaké další rukojmí, nebo se pořád daří Hamasu je pořád někde ukrývat?

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.