Praha Jeruzalém

Izraelský prezident řekl britským médiím, že teroristy Hamásu motivuje stejná genocidní nenávist k Židům jako nacisty.

Od: Israel National News 12. listopadu 2023 11:30

Prezident Isaac Herzog v neděli, v rozhovoru s Laurou Kuenssbergovou z BBC prozradil, že jednotky IDF operující v severní Gaze objevily v dětském pokoji v civilním domě, který byl využíván jako základna teroristů z Hamásu, na těle teroristy výtisk Hitlerova Mein Kampfu.

Součástí civilního domu byly laboratoře na výrobu výbušnin a představoval další důkaz teroristické činnosti Hamásu v srdci civilního obyvatelstva v Gaze.

Mezi předměty nalezenými v teroristické základně Hamásu byl i výtisk Hitlerovy knihy „Mein Kampf“ přeložený do arabštiny. Kniha byla mezi osobními věcmi jednoho z teroristů a obsahovala poznámky na okrajích, zvýrazněné části a poznámkové lístky.

Po masakru a zvěrstvech spáchaných teroristy Hamásu 7. října – kdy bylo během jednoho dne zavražděno nejvíce Židů od dob holocaustu – svědčí tento nález o zdrojích inspirace teroristické organizace Hamás a znovu dokazuje, že všechny její akce mají jediný cíl – zničení Židů.

V rozhovoru se prezident zmínil o nálezu Hitlerovy knihy v rukou teroristů Hamásu:

„Jedná se o knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf přeloženou do arabštiny. Je to kniha, která vedla k holocaustu a kniha, která vedla k druhé světové válce. Tato kniha byla nalezena před několika dny v severní Gaze. V dětském pokoji, který se stal základnou využívanou pro teroristické aktivity teroristické organizace Hamás. Terorista si do ní psal poznámky, označoval si jednotlivé části a znovu a znovu studoval ideologii Adolfa Hitlera o nenávisti k Židům, o zabíjení Židů, o jejich upalování a vyvražďování, ať jsou kdekoli. To je skutečná válka, které čelíme.“

V reakci na zprávy o situaci v Gaze prezident zdůraznil: „Ze strany Hamásu dochází k mnoha obratům. V Šífě je elektřina, vše funguje. Mluvíme s manažery. Nešli jsme do Šify, kde je žel pod Šifou obrovská, obrovská teroristická základna, vlastně velitelství, velitelství operací ISIS Hamásu je právě tam pod Šifou. Co přesně teď máme dělat? Nechat to tak, jak to je, a pak za pár let znovu projít stejnými kroky – a vy budete říkat, že je to nepřiměřené a že nám budou zabíjet civilisty. Takže vyzýváme všechny nezúčastněné, aby odešli do jiné nemocnice poblíž, a velmi jemně to koordinujeme se všemi silami v okolí toho místa. Hamás jim v tom brání.“

13.11.2023 05:54 Daniel Žingor250Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.