Praha Jeruzalém

IDF: Brigáda Nahal získala v posledních hodinách operační kontrolu v táboře Šatí: „IDF a její 162. divize likvidují centra a zařízení Hamásu, které budoval po léta,“ Kombinované bojové jednotky a bojové komando brigády Nahal získaly operační kontrolu v táboře Šatí.

Autor: Yoni Kempinski 14. listopadu 2023 19:59

Síly 162. divize zasahují infrastrukturu Hamásu a jeho operační schopnosti. Dosud síly divize lokalizovaly více než 160 tunelových šachet a zasáhly přibližně 2800 objektů teroristické infrastruktury. V pásmu Gazy 162. divize zajistila strategické objekty Hamásu, včetně stanoviště Force 17, bezpečnostní čtvrti Hamásu, nemocnice Rantisi, kterou Hamás využívá k vojenským aktivitám a držení rukojmích, a stanoviště Bader.

Síly divize aktivně působily v táboře Šatí, ústředním centru Hamásu v pásmu Gazy. Uvnitř tábora se nachází mnoho infrastrukturních objektů a praporů Hamásu, včetně praporu Šatí, který se podílel na ústřední invazi a masakru v sobotu 7. října.

Kombinované bojové jednotky 401. brigády vstoupily do pásma Gazy a vedly zbytek sil ze severu pásma Gazy do tábora Šatí. Spojené bojové síly brigády Givati a síly ze 401. brigády zasáhly ze země i ze vzduchu četné cíle na předměstí tábora Šatí. Byly mezi nimi centrální budovy a vládní instituce patřící teroristické organizaci Hamás, z nichž byla řízena teroristická činnost proti občanům Izraele a našim silám.

Kombinované bojové jednotky brigády Nahal ovládly předsunuté stanoviště Šatí, zničily teroristickou infrastrukturu, zlikvidovaly teroristy a lokalizovaly 5 tunelových šachet. Během operace jednotky zadržely teroristy Hamásu, kteří byli převezeni na izraelské území k výslechu.

Síly brigády Commando operovaly v severní části tábora Šatí s cílem lokalizovat operativce praporu Šatí a zničit infrastrukturu Hamásu. Síly brigády zajistily budovy hluboko uvnitř tábora a zasáhly mnoho nepřátelské infrastruktury. Kromě toho operovaly při vyklízení oblasti školy, kde byly nalezeny odpalovací zařízení protitankových raket, velké množství zbraní a teroristická infrastruktura.

Několik hodin před vstupem pozemních sil do areálu Šatí zasáhlo letectvo cíle Hamásu v táboře a 215. brigáda zahájila palbu, aby připravila oblast pro operace pozemních sil.

Slovy velitele 162. divize podplukovníka Itzika Cohena: „Vytvořili jsme podmínky pro likvidaci vojenských a vládních kapacit Hamásu ve městě Gaza. Od začátku války síly IDF a jednotky 162. divize likvidují centra a kapacity Hamásu, které si vybudoval v průběhu let. Od počátku pozemní operace zlikvidovaly síly divize více než 1000 teroristů. Síly také výrazně snížily počet raketových startů směrem na Stát Izrael ze severní části pásma Gazy a snížily je přibližně o 80 procent.“

Záběry z úderů 401. brigády v Gaze:

Záběry z osobních kamer velitelů 162. divize během činnosti:

15.11.2023 05:30 Daniel Žingor182Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Přidání komentáře

Váš email nebude zveřejněn.
Abychom zabránili spamu, musí být Váš první komentář schválen. Mějte prosím strpení.

O profilový obrázek se stará Gravatar.